Wypełniacze zmarszczek: często zadawane pytania (2023)

Zobacz Małgozatę Legokę

Data wydania: 5 lutego 2020 r

Ten artykuł możesz przeczytać w: 6 minut.

Iwypełniacze zmarszczekCzy to boli? Jak często należy wykonywać zabieg? Jakie są przeciwwskazania do tego zabiegu? Używasz wypełniaczy botoksowych? Doktor Małgorzata Legocka z Warszawskiego Centrum odpowiada na najczęściej zadawane pytania pacjentów.

Wypełniacze zmarszczek: najważniejsze informacje
Senna:Złożono 1300 zł
Okres gojenia:15-40 minut
znieczulenie:niepotrzebny
Reakcje skórne:Zaczerwienienie, obrzęk, drobne zasinienie, przejściowe nieprawidłowości w miejscu wstrzyknięcia
odzyskiwać:brak
Czas trwania efektu:Zwykle 6-12 miesięcy
Dostępność:Wrocław/Warszawa

  treść (Kliknij pozycję na poniższej liście, aby ją wyświetlić)

  • 1. Jakie są przeciwwskazania do zabiegu przeciwzmarszczkowego?
  • 2. Jak długo trwa zabieg wypełniania zmarszczek?
  • 3. Jakie znieczulenie stosuje się do zabiegu?
  • 4. Kto wykonuje zabieg wypełniania zmarszczek?
  • 5. Jak długo potrwa rekonwalescencja po operacji?
  • 6. Jaką formułę zastosować do wypełnienia zmarszczek?
  • 7. Czy zabieg redukcji zmarszczek jest bolesny?
  • 8. Jak często należy wykonywać zabiegi wypełniania zmarszczek?
  • 9. Kiedy będą widoczne rezultaty wypełnienia zmarszczek?
  • 10. Czy botoks służy do wypełniania zmarszczek?
  • 11. Co zrobić najpierw: botoks czy wypełniacze z kwasem hialuronowym?
  • 12. Fałdy nosowo-wargowe: czym wypełnić?
  • 13. Odcisk lwa: co jest lepsze, botoks czy kwas hialuronowy?
  • 14. Czy kwas hialuronowy może powodować alergie?
  • 15. Jak wyeliminować zmarszczki wokół oczu?
  • 16. Ile kosztuje kwas hialuronowy do wypełniania zmarszczek?
  • 17. Jaki preparat najlepiej wypełnia zmarszczki?

  1. Jakie są przeciwwskazania do zabiegu przeciwzmarszczkowego?

  Bezwzględnymi przeciwwskazaniami do zabiegu wypełniania zmarszczek są stany zapalne w miejscu podania leku lub ogólnoustrojowa infekcja organizmu. Nie wykonujemy tego zabiegu u pacjentek w ciąży i karmiących piersią.

  Nie można również wykonać zabiegu, jeśli wiemy, że pacjent jest uczulony na dany preparat. Większość preparatów zawiera także lidokainę, na którą wiele osób jest uczulonych.

  Uważa się również, że osoby z chorobą Hashimoto nie poddają się operacji wypełniania. Czy jest to absolutne przeciwwskazanie? Pacjent ma obowiązek zgłaszać do ośrodka najnowsze wyniki badań (wskazujące poziom przeciwciał). Lekarze mogą następnie wykonać taki zabieg po zapoznaniu się z wynikami i rozmowie z pacjentem. Oczywiście pacjenci muszą mieć pełną świadomość, że istnieje większe ryzyko wystąpienia niektórych skutków ubocznych po zabiegu lub w przyszłości. Jest to szczególny stan wymagający specjalnego podejścia lekarza.

  2. Jak długo trwa zabieg wypełniania zmarszczek?

  Wszystko zależy od obszaru poddawanego zabiegowi. Cały proces trwa od 30 minut do godziny, oprócz konsultacji, wywiadu, opracowania planu działania i wyjaśnienia pacjentowi oczekiwanych rezultatów.

  Jak wspomniałem, w tym przypadku wszystko zależy od tego, jaką dziedziną będziemy się zajmować. właśnie napełnionyzmarszczkaJest stosunkowo krótki, gdyż związany jest z podawaniem preparatu. Kluczowa jest jednak dokładna analiza twarzy pacjenta i odpowiednie zaplanowanie zabiegu, co może zająć więcej czasu. Oczywiście wiele zależy od doświadczenia lekarza.

  Czasem na zabieg zgłaszają się do mnie pacjenci z nadzieją, że w trakcie zabiegu pozbędą się zmarszczek poprzecznych, kurzych łapek i zmarszczek na czole. Teoretycznie nie ma przeciwwskazań, aby to zrobić. Pytanie brzmi: czy wypełnianie zmarszczek to dla Ciebie dobry pomysł? Cóż, nie zawsze. W wielu przypadkach warto zacząćBotoksIMezoterapia

  Warto zauważyć, że pojawienie się zmarszczek nie zawsze jest spowodowane utratą tkanki leżącej pod nimi. Czasami jego pojawienie się wiąże się głównie z utratą jakości skóry lub odwodnieniem. Samo zwiększenie gęstości skóry może sprawić, że zmarszczki będą mniej zauważalne i mniej niepokojące dla pacjentów.

  Techniki leczenia zmieniają się z biegiem czasu. Trzymają się z daleka od tych, którzy podejmują większe ryzyko. Porzucono je na rzecz innych, mniej inwazyjnych, ale wciąż skutecznych metod. Należą do nich wspomniany botoks, mezoterapia czyLaser frakcyjny

  w moim biurzeKwas hialuronowyForma wypełniaczy znajduje się na końcu zalecanej kuracji przeciwzmarszczkowej.

  3. Jakie znieczulenie stosuje się do zabiegu?

  Zwykle jest to krem ​​znieczulający, który nakładamy na skórę przed zabiegiem i pozostawiamy na ok. 20 minut do godziny (w zależności od składników). Ten rodzaj znieczulenia jest w dużej mierze tolerancyjny na nieprzyjemne doznania podczas zabiegu, jednak w dużej mierze zależy od reakcji pacjenta na bodźce bólowe.

  Do odwrócenia uwagi pacjenta podczas operacji możemy zastosować także różnego rodzaju rozpraszacze, np. rany kłute.

  4. Kto wykonuje zabieg wypełniania zmarszczek?

  Leczenie prowadzi lekarz. Uważam, że bardzo ważne jest znalezienie specjalisty, który w przypadku powikłań udzieli pacjentowi niezbędnej pomocy.

  5. Jak długo potrwa rekonwalescencja po operacji?

  Zazwyczaj po zabiegu w miejscu wstrzyknięcia zauważalny jest obrzęk, rozciągnięcie, a czasami łagodny ból. Leczenie nie wymaga rehabilitacji i jeszcze tego samego dnia można wrócić do aktywności zawodowej. Tyle, że nie zaleca się aktywności fizycznej w samolocie, bo wyczerpuje kwasy, a tego chcemy uniknąć.

  Skóra po zabiegu jest lekko zaczerwieniona. Jeżeli pacjentka ma ochotę na makijaż, może to zrobić np. przy użyciu kosmetyków jednorazowych. Ważne jest, aby nie używać w tym celu powtarzalnych i niegrzecznych pędzli.

  6. Jaką formułę zastosować do wypełnienia zmarszczek?

  zmarszczkauzupełniaj częściejKwas hialuronowy. Na rynku jest wielu producentów, których produkty charakteryzują się różną gęstością. Bardzo istotna jest także technologia sieciowania kwasu hialuronowego, która wpływa na elastyczność i plastyczność danego preparatu.

  W tym przypadku zadaniem lekarza jest dobór odpowiedniego produktu do obszaru zabiegowego. Wszystko to przy jak najbardziej naturalnym efekcie zabiegu. Przy wyborze bardzo ważny jest wiek pacjenta i jakość skóry.

  7. Czy zabieg redukcji zmarszczek jest bolesny?

  wypełniacze zmarszczekTo niewygodny proces. Na postrzeganą stymulację wpływa m.in. obszar poddawany zabiegowi, zastosowany preparat czy technika podawania. To bardzo indywidualne pytania, dlatego trudno jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie. Dyskomfort jest zwykle krótkotrwały, dlatego pacjenci dobrze tolerują leczenie.

  8. Jak często należy wykonywać zabiegi wypełniania zmarszczek?

  Uważam, że najważniejsza jest pielęgnacja skóry. Takie holistyczne podejście może być gwarancją estetyki.

  Efekty zabiegów wypełniających utrzymują się od 6 do 18 miesięcy. U niektórych pacjentów może to nastąpić po zakończeniu operacji.wypełniacze zmarszczekTen region nie jest już potrzebny.

  Należy jednak pamiętać, że częstotliwość leczenia i sposób odczuwania bólu różnią się w zależności od osoby.

  9. Kiedy będą widoczne rezultaty wypełnienia zmarszczek?

  nieruchomośćwypełnić zmarszczkiSą natychmiast widoczne po zabiegu. Należy jednak zaznaczyć, że kwas hialuronowy wiąże się z wodą i łączy się z tkankami wewnętrznymi w ciągu dwóch tygodni. Oznacza to, że ostateczne rezultaty zobaczymy za około 14 dni.

  10. Czy botoks służy do wypełniania zmarszczek?

  NIE.zmarszczkaNie zawiera botoksu, chociaż substancję tę wykorzystuje się także w kuracjach przeciwzmarszczkowych.

  11. Co zrobić najpierw: botoks czy wypełniacze z kwasem hialuronowym?

  Zależy to od sytuacji, jednak najczęściej zalecam, aby działania mające na celu eliminację zmarszczek rozpocząć od zabiegu botoksu.

  12. Fałdy nosowo-wargowe: czym wypełnić?

  Fałdy nosowo-wargowe i ich powstawanie są skutkiem utraty elastyczności skóry twarzy. Często swoją pracę zaczynam od poprawy jakości skóry środkowej części twarzy. Jeśli pacjent przychodzi do mnie z takim problemem, ku jego zdziwieniu rozpoczynam pracę w zupełnie innej dziedzinie.

  Aby dobrze zrealizować ten program, należy zrozumieć, jak rozwija się naturalny proces starzenia i na tej podstawie działać na przyczyny samego starzenia, a nie na jego skutki.

  13. Odcisk lwa: co jest lepsze, botoks czy kwas hialuronowy?

  I tym razem zastosowaliśmy najpierw botoks, a potem kwas hialuronowy. Powstawanie lwich zmarszczek jest związane z pracą mięśni. Zrelaksowanie ich przed wypełnieniem da lepsze, trwalsze rezultaty.

  14. Czy kwas hialuronowy może powodować alergie?

  Kwas hialuronowyMoże działać uczulająco. Wszystko zależy od składu preparatu i występujących w nim związków organicznych, jednak alergie zdarzają się dość rzadko.

  15. Jak wyeliminować zmarszczki wokół oczu?

  Osobiście tak sądzęzmarszczki wokół oczuSą śliczne i nie trzeba się ich pozbywać :)

  Moim pacjentom zalecam regularne poddawanie się mezoterapii, która może przynieść niesamowite efekty oraz wpłynąć na elastyczność i grubość skóry. Jeśli jednak naprawdę chcesz pozbyć się zmarszczek w tej okolicy, możesz poddać się zabiegowi botoksu, aby rozluźnić mięśnie w tej okolicy.

  16. Ile kosztuje kwas hialuronowy do wypełniania zmarszczek?

  w pełnicennikWszystkie wyróżnienia obszarów zabiegowych znajdziesz na stronie Ars Estetica. cenawypełnij lwie zmarszczkiCeny zaczynają się od 1300 zł, ale ich wysokość uzależniona jest od preparatu stosowanego przez lekarza. To samo tyczy się innych branż.

  Obróbka wypełniająca (Cennik)
  Lwia zmarszczka (linia pionowa)1300 zł i 1600 zł
  Wzór prawa1300 zł i 1600 zł
  usta opadające1300 zł i 1600 zł
  Zmarszczki palacza (wokół ust)1300 zł i 1600 zł
  dolina łez1300 zł i 1600 zł
  Wokół oczu pojawiają się zmarszczki.1300 zł i 1600 zł
  kontur1300 zł i 2500 zł
  Powiększanie/modelowanie ust1300 zł i 1600 zł
  Radisser2.200 zł

  17. Jaki preparat najlepiej wypełnia zmarszczki?

  Nie ma jednego najlepszego przygotowania. Lekarze muszą podejmować decyzje w oparciu o własne doświadczenie i wiedzę. Zastosowany preparat zależy od okolicy pacjenta, stanu skóry czy wieku. Powinieneś rozważyć, który produkt będzie najlepszy w Twojej sytuacji.

  Lekarze wykonujący zabiegi chirurgiczneKwas hialuronowy:

  Zabiegi we Wrocławiu

  • Diana Kupczyńska, lek. med., dr hab

  Zabiegi na terenie całej Warszawy

  • ukłon. Lek. Małgorzata Legoka
  • Diana Kupczyńska, lek. med., dr hab
  • Michał Kowalczewski n. med., dr hab

   References

   Top Articles
   Latest Posts
   Article information

   Author: Allyn Kozey

   Last Updated: 20/09/2023

   Views: 6471

   Rating: 4.2 / 5 (63 voted)

   Reviews: 94% of readers found this page helpful

   Author information

   Name: Allyn Kozey

   Birthday: 1993-12-21

   Address: Suite 454 40343 Larson Union, Port Melia, TX 16164

   Phone: +2456904400762

   Job: Investor Administrator

   Hobby: Sketching, Puzzles, Pet, Mountaineering, Skydiving, Dowsing, Sports

   Introduction: My name is Allyn Kozey, I am a outstanding, colorful, adventurous, encouraging, zealous, tender, helpful person who loves writing and wants to share my knowledge and understanding with you.