Studia Kosmetyczne 2023 | 25 Uczelni we Wrocławiu - Rekrutacja | Wymagania i Opinie (2023)

Studia na kierunku kosmetologia we Wrocławiu są studiami licencjackimi lub podyplomowymi o programach kształcenia trwających zazwyczaj 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia) i kończące się uzyskaniem dyplomu (licencjat lub magister).

Badania w dziedzinie kosmetologii we Wrocławiu.
Rok szkolny 2023/2024
Sposoby uczenia się jeszcze, nie jeszcze
poziom edukacji Studia I i II stopnia
okres 3 lata (pierwszy stopień), 2 lata (drugi stopień)

Termin rekrutacji

Rekrutacja na uczelnie oferujące studia kosmetologiczne na terenie miasta Wrocławia rozpocznie się 3 kwietnia 2023 roku i potrwa do 16 października 2023 roku.Kosmetologia Wrocław - termin wynajmu >

Szkoła Wyższa

We Wrocławiu możesz studiować kosmetologię w ramach swojego kierunku.z1 uczelnia publiczna:Wrocławska Akademia Sportu (AWF)Tak3prywatny (prywatny)Szkoła Wyższaw eksploatacjiNieruchomości (codziennie)OnW niepełnym wymiarze godzin (poza zajęciami).

specjalność

Cechą charakterystyczną nowoczesnych studiów kosmetologicznych jest to, że studenci tego kierunku często podejmują szereg specjalizacji i ścieżek kształcenia.

Popularne specjalizacje w dziedzinie kosmetologii we Wrocławiu:Kosmetyki Ekologiczne,Stylizacja nadwozia z wstawkami,Bioregeneracja i dobre samopoczucie,Makijaż i stylizacja z elementami makijażu.

Wymagać

W procesie rekrutacji na rok akademicki 2023/2024 na studia na kierunku kosmetologia we Wrocławiu najczęściej wnioskowanymi przedmiotami o przyjęcie są: biologia, chemia, fizyka, matematyka.

*Wymagania mogą się różnić w zależności od uczelni i trybu studiów (szczegółowe wymagania znajdują się poniżej).

cena

Studia stacjonarne z zakresu kosmetologii na uczelniach publicznych są bezpłatne. Z drugiej strony będziemy musieli płacić za naukę na uczelniach prywatnych i naukę w niepełnym wymiarze godzin na uczelniach publicznych.Ceny za pierwszy rok studiów wahają się od 4900 zł do 6000 zł.(Lista opłat znajduje się w sekcji poniżej).

(Video) CZY WARTO IŚĆ NA STUDIA? JAK OCENIAM WSB? 📕

Jakie są wymagania rekrutacyjne Kosmetologów we Wrocławiu?

W procesie rekrutacji na studia kosmetologiczne najczęściej brane są pod uwagę następujące tematy zajęć:biologia,przemysł chemiczny,fizyczny,matematyka

Osoby, które chcą w przyszłości rozpocząć studia na kierunku kosmetologia, powinny już dziś rozpocząć przygotowania do egzaminu z kursu. Przedmioty, które należy uważnie obserwować, to chemia, fizyka, matematyka i biologia, ponieważ biologia w dużej mierze czerpie z tych dyscyplin naukowych. Przygotowanie do tych przedmiotów nie tylko otworzy Ci drzwi na studia, ale także znacznie ułatwi Ci dalszą naukę. Możesz także specjalizować się w nauce języka obcego.

Wrocławska Akademia Sportu i Urody - Zapisy na kursy

Osoby chcące rozpocząć studia na kierunku Kosmetologia na AWF we Wrocławiu w roku 2023/2024 muszą zaliczyć kursy z następujących przedmiotów: Biologia, Fizyka i Astronomia, Chemia, Matematyka.Ucz się więcej

Prywatna (prywatna) uczelnia wyższa rekrutacja specjalistów kosmetycznych

Prywatne uczelnie we Wrocławiu zazwyczaj przyjmują kandydatów na zasadzie „kto pierwszy, ten lepszy”.

* Przed przystąpieniem do rekrutacji na wybrany przez Ciebie kierunek studiów powinieneś zapoznać się z wymaganiami obowiązującymi na każdej uczelni. Szczegółowe instrukcje można znaleźć na oficjalnej stronie rekrutacyjnej uczelni. Lista przedmiotów branych pod uwagę podczas rekrutacji może się różnić w zależności od uczelni publicznych.

opis adresu

Kursy z kosmetologii będą koncentrować się wokół medycyny, zdrowia, chemii i nauk biologicznych. Studenci nauczą się wykonywania zabiegów pielęgnacyjnych twarzy i ciała, odmładzania skóry oraz zabiegów upiększających. Ponadto nauczą się analizować skład produktów kosmetycznych i dokonywać wyborów zgodnie z potrzebami każdego rodzaju skóry. Nauczą się także wykonywania profesjonalnego makijażu oraz obsługi profesjonalnego sprzętu medycznego.

(Video) 7 KIERUNKÓW STUDIÓW PO KTÓRYCH ZAROBISZ NAJWIĘCEJ

praca po studiach

Absolwenci znajdą zatrudnienie w gabinetach kosmetycznych, gabinetach medycyny estetycznej, centrach odnowy biologicznej, spa i centrach odnowy biologicznej, gabinetach podologicznych oraz firmach kosmetycznych i farmaceutycznych.

Kursy i przedmioty

Władze Uniwersytetu Wrocławskiego doskonale zdają sobie sprawę z popularności tego kierunku wśród młodych ludzi, dlatego wychodzą naprzeciw potencjalnym kandydatom i oferują ich na wielu uczelniach. Możesz studiować ten kurs w pełnym wymiarze godzin lub poza kampusem.

Z drugiej strony struktura programowa kierunku kosmetologia wyposaża studentów po ukończeniu w kompetencje i umiejętności do pracy w najlepszych klinikach medycyny estetycznej i instytutach kosmetologii. Niezbędne elementy pozwolą przyszłym kosmetologom pracować z pacjentami przy użyciu tradycyjnych metod i najnowszych technologii.

Jakie przedmioty obejmuje kurs?

 • Histologia
 • Fizjologia i patofizjologia
 • styl wyglądu
 • Pielęgnacja urody
 • dermatologia
 • chemia kosmetyczna
 • Farmakologia
 • Fizjoterapia i Masaż
 • praktyka piękna
 • zioła

ogólne cele edukacyjne

Kosmetologia to interdyscyplinarna dziedzina, na którą składa się kilka działów, do których należą: Kosmetologia Kosmetologii, która działa na rzecz poprawy atrakcyjności fizycznej oraz Kosmetologia Terapii, która przywraca skórze prawidłowy stan. W trakcie studiów uczestnicy zdobędą również wiedzę na temat zagadnień związanych z produkcją i analizą produktów kosmetycznych. Ponadto przyszli specjaliści zdobędą umiejętności, które pozwolą im między innymi projektować strategie marketingowe, tworzyć oferty usług czy kreować osobisty wizerunek.

Zapotrzebowanie na usługi kosmetyczne we współczesnym społeczeństwie jest coraz większe, dzięki czemu pacjenci mogą nie tylko zadbać o swoją skórę, ale także poprawić swój wygląd. Przykładowo absolwenci tego kierunku mogą pracować w salonie odnowy biologicznej, a także samodzielnie organizować, wyposażać i prowadzić salon kosmetyczny. Kosmetolodzy są zawsze gotowi do współpracy z dermatologami w trosce o zdrową i chorą skórę, znają też tajniki makijażu i makijażu codziennego.

Kosmetyczka przeprowadza wywiad z pacjentem i stawia diagnozę. Wykorzystują technologię do korygowania wyglądu określonych części ciała poprzez makijaż lub twarz. Uczestnicy będą mieli możliwość zdobycia umiejętności, które pozwolą im: Analizować i interpretować skład produktów kosmetycznych oraz ich samodzielną produkcję. Absolwenci tego kierunku studiów posiadają umiejętności w następujących obszarach: Marketing produktów i usług kosmetycznych: potrafią promować i zarządzać markami kosmetycznymi, a także usługami kosmetologicznymi, pielęgnacyjnymi i pielęgnacyjnymi.

Gdzie studiować kosmetologię we Wrocławiu?

Możesz studiować na jednej uczelni publicznej: Wrocławskiej Akademii Sportu oraz kilku uczelniach niepublicznych (prywatnych): Dolnośląskiej Szkole Wyższej, Wrocławskim Niepublicznym Uniwersytecie Medycznym i Wrocławskim Uniwersytecie Fizjoterapii.

Rekrutacja na studia I stopnia na kierunku Kosmetologia AWF we Wrocławiu na rok akademicki 2022/2023Oferuj bezpłatną naukę w pełnym wymiarze godzin.Ponadto uczelnie sportowe oraz prywatne uczelnie i uczelnie również mają płatne miejsca na studiach.Cena za pierwszy rok studiów to około 5150 zł.

Uniwersytet Wrocławski - Katedra Kosmetologii:

Kontynuuj czytanieUczelnie we Wrocławiu

ograniczenia miejsc

Rekrutacja na poszczególne kierunki odbywa się w ramach limitów miejsc: Uczelnia przyjmuje kandydatów na podstawie wyników postępowania kwalifikacyjnego, w trakcie którego tworzona jest tabela rankingowa.

(Video) 10 NAJGORSZYCH KIERUNKÓW STUDIÓW

* Uczelnie publiczne, studia stacjonarne pierwszego stopnia i jednolite studia podyplomowe (nabór 2022/2023)

Ile kosztuje badanie?

Bezpłatne studia można odbyć tylko w ramach studiów stacjonarnych na uczelni publicznej: studia niestacjonarne na uczelni publicznej oraz studia na uczelni niepublicznej są odpłatne.

 • Dolnośląski Uniwersytet - od 5150 zł

*Cena za pierwszy rok studiów (rekrutacja 2022/2023). Szczegóły dotyczące czesnego, miejsc, opłat rekrutacyjnych i wszelkich opłatOferty i rabaty można znaleźć na stronie internetowej Uczelni.

kiedy następuje rekrutacja

Dokumenty rekrutacyjne można złożyć osobiście w siedzibie wybranej uczelni lub pocztą (elektroniczną lub tradycyjną). Preferowana forma dostawy przesyłki może się różnić w zależności od uczelni.

Termin rekrutacji wyników rekrutacji 2022 we wrocławskich uczelniach publicznych:

 • Wrocławska Akademia Sportu - 14.07.2022

*Rekrutacja na studia I stopnia, stacjonarne studia I stopnia oraz jednolite studia podyplomowe (rekrutacja 2022/2023)

Ucz się więcejWyniki rekrutacji na uniwersytet

Jak złożyć dokumenty zamówienia

Dokumenty umowy można złożyć osobiście bezpośrednio w centrali wybranej uczelni. Czasami jednak niektóre uczelnie pozwalają, a nawet preferują dostarczanie kompletnych zestawów dokumentów drogą pośrednią, np. tradycyjną pocztą lub e-mailem.

kiedy składamy prace naukowe

Etap poświęcony prezentacji dokumentów przetargowych rozpoczyna się zwykle bezpośrednio po ogłoszeniu wyników postępowania przetargowego, terminy ustalane są indywidualnie przez uczelnie. Kwalifikujący się kandydaci muszą złożyć wymagane dokumenty potwierdzające w ciągu kilku dni; w przeciwnym razie mogą zostać usunięci z listy przyjęć.

Ucz się więcejTermin składania prac naukowych

Terminy składania dokumentów studiów na wrocławskie uczelnie publiczne w 2022 roku:

 • Akademia Sportu we Wrocławiu – od 15 lipca 2022 do 18 lipca 2022

*Rekrutacja na studia I stopnia, stacjonarne studia I stopnia oraz jednolite studia podyplomowe (rekrutacja 2022/2023)

** Dane dotyczące wymagań, cen, ograniczeń i terminów są jedynie orientacyjne i mogą się różnić w zależności od obszaru studiów. Dokładność danych należy zweryfikować na stronie.uczelnia internetowa.

(Video) How to apply to the University of Wroclaw (UWr)

Uczelnie we Wrocławiu - Kosmetologia:

Szkoła Sposoby uczenia się poziom edukacji
Wrocławska Akademia Sportu(Szkoła Fizjoterapii) jeszcze, nie jeszcze Studia I i II stopnia dalej
Dolnośląski Uniwersytet DSW jeszcze, nie jeszcze nauka pierwszego stopnia dalej

W tabeli uwzględniono uczelnie oferujące studia w ramach dziedziny badawczej lub zawodowej

25 uczelni we Wrocławiu

Wrocław jest jednym z największych ośrodków akademickich. Prawie 100 000 studentów studiuje na 10 uczelniach publicznych i kilku uczelniach prywatnych. Według rankingu oceniającego blisko 200 uczelni,Uczelnie we WrocławiuTo jeden z najlepszych w kraju.

Ranga i ranga są również ważnekierunek studiówzapewniająUniwersytet Wrocławski, współpracy z sektorem biznesowym oraz wzmożonej współpracy i powiązań międzynarodowych.

kontrolaUczelnie i kierunki studiów we Wrocławiu


#musisz wiedzieć

Jakie studia medyczne wybrać?

co zabrać do liceum

(Video) Kosmetologia WSEiT_ studia warte poznania

FAQs

Ile trzeba mieć punktow żeby dostac się na kosmetologie? ›

Minimalna liczba punktów 2022/2023 : 19,8 pkt. Lp.

Gdzie najlepiej studiować kosmetologię? ›

Kosmetologia 2021
Miejsce 2021Nazwa uczelnijak. przyj. na studia
1Uniwersytet Jagielloński w Krakowieb.d.
2Uniwersytet Medyczny w Łodzi100
3Uniwersytet Medyczny w Lublinie83.90
4Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach72.70
9 more rows

Czy warto isc na studia kosmetologia? ›

Studiowanie kosmetologii pogłębi twoją wiedzę na temat twojej skóry. Nie oszukujmy się, ta branża się dynamicznie rozwija i coraz więcej osób się na nią decyduje ze względu na dobre zarobki (według pewnego portalu są to zarobki ok. 3000 brutto Czasem w salonach są również dodatki za dany zabieg).

Jak dostac się na studia kosmetologiczne? ›

W procesie rekrutacji na studia 2023/2024 na kierunku kosmetologia najczęściej wymagane przedmioty maturalne to: biologia, chemia, fizyka, matematyka. *Wymagania mogą się różnić w zależności od uczelni oraz trybu studiów (szczegółowe wymagania w dziale poniżej).

Czy po kosmetologii można powiekszac usta? ›

Powiększać usta może i lekarz i kosmetyczka

w sprawie wyrobów medycznych, zmieniające dyrektywę 2001/83.

Czy po kosmetologii jest praca? ›

Absolwent może podjąć legalne zatrudnienie w instytucjach prywatnych oraz państwowych nie tylko w Polsce. Kosmetolog znajduje zatrudnienie w gabinetach kosmetycznych oraz odnowy biologicznej, a także firmach kosmetycznych w dziale szkoleń, dystrybucji czy sprzedaży kosmetyków lub kontroli jakości.

Czy na kosmetologii jest matematyka? ›

Przedmioty najczęściej uwzględnianie podczas rekrutacji na kosmetologię to: biologia. chemia. matematyka.

Ile kosztuje semestr kosmetologii? ›

W rekrutacji na studia I stopnia na kierunku kosmetologia, w roku akademickim 2023/2024, na kandydatów czekają miejsca na studiach płatnych na 8 uczelniach prywatnych. Ceny wahają się od 4600 zł do 6240 zł za pierwszy rok studiów.

Co trzeba zdawać na kosmetologię? ›

Innymi dyscyplinami, które musisz zdać na maturze, żeby zostać kosmetologiem są: biologia, chemia i fizyka lub fizyka z elementami astronomii. Są to przedmioty realizowane wyłącznie na poziomie rozszerzonym.

Jaka jest różnica między kosmetyczką a kosmetologiem? ›

Główną różnicą między kosmetyczką a kosmetologiem jest przebieg kształcenia. Aby zostać kosmetyczką, należy zakończyć kurs zawodowy lub dwuletnie studium kosmetyczne, otrzymując tytuł technika usług kosmetycznych. Zaś aby zostać kosmetologiem trzeba skończyć trzyletnie studia na uczelni wyższej.

Czy po kosmetologii można pracować w laboratorium? ›

Kosmetyczka nie jest przygotowana np. do pracy w laboratorium, ponieważ nie ma odpowiednio rozległej wiedzy z zakresu biochemii. Zawód kosmetologa natomiast obejmuje nie tylko wykonywanie makijażu czy zabiegów, ale również opracowywanie formuły kosmetyków i testowanie ich w warunkach laboratoryjnych.

Czy można być kosmetologiem po kursach? ›

Warto też mieć świadomość tego, że – choć kursy trwają krócej niż studia – nie zawsze ułatwiają szybkie zrobienie kariery. Po ukończeniu studiów można swobodnie otworzyć salon kosmetologiczny, natomiast po ukończeniu kursu do rozpoczęcia własnej działalności niezbędne są dodatkowe pozwolenia i uprawnienia.

Ile lat trwają studia kosmetologiczne? ›

Kosmetologia
Kierunek studiówKosmetologia
Forma studiówstacjonarne
Poziom studiówstudia II stopnia
Opłata za studia
Czas trwania studiów2 lata
4 more rows

Czy da się iść na studia bez matury? ›

W przepisach nie ma żadnej luki albo odstępstw, więc teoretycznie osoby bez matury nie mogą studiować. Na szczęście, studiowanie bez zdania egzaminu dojrzałości jest możliwe. Niektóre prywatne uczelnie proponują osobom, którym poślizgnęła się noga, studiowanie na tak zwanym zerowym semestrze.

Gdzie można isc bez matury? ›

Jeśli jesteś absolwentem LO, technikum lub branżowej szkoły II stopnia, to możesz na wybranej uczelni rozpocząć kształcenie specjalistyczne, którego celem jest uzyskanie tytułu dyplomowanego specjalisty na poziomie 5. PRK. Matura nie jest wymagana.

Czy kosmetolog może podawac kwas hialuronowy? ›

Nie ma zatem wątpliwości, iż nie może on być aplikowany przez osoby nie będące lekarzami. Co więcej producenci zawężają możliwość używania kwasu hialuronowego jedynie do lekarzy, którzy posiadają odpowiednie kwalifikacje.

Czy kosmetolog może Ostrzykiwać? ›

Medycyna estetyczna - zabieg medyczny

Dlatego też zabiegi medycyny estetycznej można wykonać legalnie u lekarza medycyny lub lekarza dentysty, ale u kosmetyczki będzie to zabieg wykonany z naruszeniem prawa.

Czy studia z kosmetologii są trudne? ›

Na szczęście okazało się to nie aż tak trudne, jak myślałam i jakoś udało mi się skończyć ten pierwszy rok. Na drugim roku było już zupełnie inaczej i łatwiej. Nauki i zajęć było trochę mniej. To był rok, gdzie przeważały zajęcia praktyczne, choć przez pierwsze półrocze nie miałyśmy prawie w ogóle kosmetyków.

Czy można być dermatologiem po kosmetologii? ›

Absolwent kosmetologii posiada wiedzę i umiejętności z zakresu dermatologii i diagnostyki skóry.

Od czego zaczac przygode z kosmetologia? ›

Trzeba zacząć od podejścia do samego zawodu. Praca ta opiera się w 100% na kontakcie z klientem, bardzo często przeradza się w wieloletnią współpracę klient-kosmetolog. Dlatego oprócz wiedzy teoretyczno-praktycznej powinno dodać się jeszcze umiejętność rozmowy z klientem i budowanie wzajemnego zaufania.

Co się robi na kosmetologii? ›

Kosmetolog to osoba specjalizująca się w zabiegach pielęgnacyjnych skóry. Zajmuje się także zmniejszaniem widocznych zmian skórnych, na przykład przebarwień, włókniaków czy blizn.

Czego uczy się na studiach kosmetologicznych? ›

Przyszły kosmetolog uczy się przedmiotów tych, co kosmetyczka, ale również i innych, do których należy zaliczyć: patofizjologię, biochemię, farmakologii, aromaterapię, histologię, toksykologię, mikrobiologię, alergologię, immunologię, podstawy chirurgii plastycznej, masażu, właściwości roślin leczniczych oraz języków ...

Jakie studia podyplomowe po kosmetologii? ›

Osoby, które czują w sobie żyłkę sprawnego menadżera, a przy okazji chcą pozostać w temacie piękna i kosmetologii, mogą wybrać takie studia podyplomowe jak manager kosmetologii i usług SPA & Wellness, menedżer lecznictwa uzdrowiskowego czy studia menedżerskie z modułem menedżera jednostek hotelowych, SPA i Wellness.

Ile kosztuje kosmetologia zaocznie? ›

Ceny za studia niestacjonarne na kierunku kosmetologia w Warszawie w roku akademickim 2022/2023 wahają się od 4600 zł do 5800 zł za pierwszy rok studiów.

Na jakie studia mgr po kosmetologii? ›

Jeśli Waszym marzeniem jest praca w laboratorium kosmetycznym, lepiej po licencjacie z kosmetologii iść na magisterkę z chemii lub technologii produkcji kosmetyków. By pracować w laboratorium kosmetycznym wcale nie trzeba iść na kosmetologię- należy ukończyć kierunek biotechnologia.

Ile kosztują studia medyczne we Wrocławiu? ›

We Wrocławiu rok nauki na niestacjonarnym kierunku lekarskim będzie kosztować 36 tys, zł, a na kierunku lekarsko-dentystycznym – 40 tys. . Takie opłaty ustalono na Uniwersytecie Medycznym im. Piastów Śląskich.

Jak uzyskać tytuł kosmetologa? ›

Aby zostać kosmetyczką (nie spotkaliśmy się z “męskim” odpowiednikiem tego słowa) należy ukończyć szkołę policealną (zazwyczaj dwuletnią) lub kurs kosmetyczny. W kompetencjach kosmetyczki leży wykonywanie różnego rodzaju zabiegów upiększających urodę, jednak nie zagłębiając się zbytnio w zdrowie czy profilaktykę.

Ile lat jest się na studiach? ›

Przyjęło się, że studia trwają 5 lat. Zazwyczaj tak właśnie jest, jednak należy pamiętać, że obecnie w Polsce funkcjonuje system boloński, a dodatkowo nie można zapominać też o kierunkach, które z założenia trwają dłużej (np. medycyna).

Jakie są kierunki na studiach? ›

Typy kierunków studiów
 • administracyjne.
 • artystyczne.
 • biologiczno-przyrodnicze.
 • ekonomiczne.
 • filologiczne.
 • humanistyczne.
 • medyczne.
 • pedagogiczne.

Czy kosmetolog ma wykształcenie medyczne? ›

Mając na uwadze powyższe, podkreślenia wymaga fakt, iż osoby wykonujące ten zawód nie posiadają wykształcenia medycznego i tym samym zawód kosmetologa nie jest zawodem medycznym…

Czy kosmetologia to medycyna? ›

Kosmetyczki nie muszą mieć wykształcenia medycznego, by prowadzić własny salon piękności. Zupełnie inaczej jest w przypadku gabinetów medycyny estetycznej – w urodę i zdrowie pacjentów mogą ingerować wyłącznie lekarze posiadający pełne prawo do wykonywania zawodu.

Co można robić po studium kosmetycznym? ›

Studium policealne o kierunku Technik usług kosmetycznych pozwala na uzyskanie tytułu technika usług kosmetycznych. To daje Ci uprawnienia do pracy w zawodzie kosmetyczki. Możesz szukać pracy w gabinetach kosmetycznych, gabinetach odnowy biologicznej, firmach kosmetycznych, a także centrach Spa & Wellness.

Czy kosmetolog to zawód przyszłości? ›

Kosmetologia to ogromny potencjał i zawód z przyszłością- uważa dr Ewa Szmaj-Kupny, kosmetolog, wykładowca w GWSH. To jedne z najczęściej wybieranych kierunków w naszej uczelni.

Ile zarabia dobry kosmetolog? ›

Zarobki kosmetologa

Zgodnie z danymi serwisu Indeed.com średnie roczne wynagrodzenie wynosi 43 409 zł brutto, co daje około 3500 zł miesięcznie.

Czy po kosmetologii można pracować w aptece? ›

Biorąc pod uwagę nowoczesną opiekę farmaceutyczną, kosmetolog pracujący w aptece zaspokaja potrzeby pacjentów w zakresie problemów skórnych. Kosmetolog może również pełnić funkcję szkoleniowca całego personelu „pierwszego stołu”. Dzieląc się swoją wiedzą i doświadczeniami może mieć wpływ na poprawę jakości obsługi.

Czy warto zrobić kurs kosmetyczny? ›

Istnieje wiele powodów, dla których warto inwestować w szkolenia kosmetyczne. Przede wszystkim poszerzają one możliwości - pozwalają pracownikom zaktualizować wiedzę dotyczącą zabiegów, dzięki czemu mogą świadczyć usługi na najwyższym poziomie, zwiększając tym samym satysfakcję klientów.

Ile zarabia się jako kosmetyczka? ›

Jeżeli chodzi o to, ile zarabia kosmetyczka, według danych portalu wynagrodzenia.pl 25% przedstawicieli tego zawodu zatrudnionych na etacie zarabia powyżej 2 703 złotych netto, średnia pensja to 2 238 złotych netto, z kolei 25% zarabia mniej niż 1 921 zł na rękę.

Kto może zrobić kurs na powiekszanie ust? ›

Szkolenia kosmetyczne nie są organizowane wyłącznie dla doświadczonych pracowników salonów kosmetyki estetycznej. Każda zainteresowana osoba może wziąć udział w dowolnym kursie, by dzięki zdobytej wiedzy podjąć się nowej pracy bądź otworzyć własny salon.

Co trzeba zdać na maturze żeby dostać się na kosmetologię? ›

Innymi dyscyplinami, które musisz zdać na maturze, żeby zostać kosmetologiem są: biologia, chemia i fizyka lub fizyka z elementami astronomii. Są to przedmioty realizowane wyłącznie na poziomie rozszerzonym.

Co można robić po kosmetologii? ›

Absolwenci kosmetologii mogą pracować między innymi w ośrodkach odnowy biologicznej, klinikach chirurgii estetycznej, sanatoriach, centrach sportowych i klubach fitness, hotelach.

Ile kosztują studia kosmetologiczne? ›

W rekrutacji na studia I stopnia na kierunku kosmetologia, w roku akademickim 2023/2024, na kandydatów czekają miejsca na studiach płatnych na 8 uczelniach prywatnych. Ceny wahają się od 4600 zł do 6240 zł za pierwszy rok studiów.

Czy jest lekarz kosmetolog? ›

(2). Zgodnie z tym rozporządzeniem kosmetyczka ma prawo przeprowadzać zabiegi z zakresu kosmetyki zachowawczej, upiększającej, pielęgnacyjnej i zdobniczej. Ani kosmetolodzy ani kosmetyczki nie mają uprawnień do wykonywania świadczeń medycznych(3).

Jakie są przedmioty na kierunku kosmetologia? ›

PRZEDMIOTY KIERUNKOWE:
 • Kosmetologia pielęgnacyjna.
 • Kosmetologia upiększająca.
 • Chemia kosmetyczna.
 • Receptura kosmetyczna.
 • Dermatologia.
 • Fizykoterapia i masaż
 • Estetyka.
 • Podstawy kosmetologii leczniczej.

Czy kosmetologia jest opłacalna? ›

Przyjmuje się, że mediana zarobków na tym stanowisku wynosi 4040 brutto miesięcznie. Na takie zarobki mogą liczyć kosmetolodzy, którzy pracują w mniejszych klinikach czy salonach na podstawie umowy o pracę. W tych nieco większych gabinetach oraz w laboratorium zarobki mogą sięgać nawet powyżej 6500 zł brutto.

Czym różni się kosmetolog od kosmetyczki? ›

Główną różnicą między kosmetyczką a kosmetologiem jest przebieg kształcenia. Aby zostać kosmetyczką, należy zakończyć kurs zawodowy lub dwuletnie studium kosmetyczne, otrzymując tytuł technika usług kosmetycznych. Zaś aby zostać kosmetologiem trzeba skończyć trzyletnie studia na uczelni wyższej.

Czy na UJ jest kosmetologia? ›

Kosmetologia jest najmłodszym kierunkiem prowadzonym przez Wydział Farmaceutyczny UJ CM – jako studia uzupełniające magisterskie, została uruchomiona w roku 2010. Kierunek łączy w sobie obszary kształcenia z zakresu nauk medycznych, nauk o zdrowiu oraz nauk o kulturze fizycznej.

Videos

1. Kosmetologia - czy warto studiować ten kierunek? Jak wygląda praca w branży beauty?
(StudiaPL)
2. THE UNIVERSITY OF WROCLAW| CAMPUS TOUR| Uniwersytet Wrocławski| Study in Poland 🇵🇱
(LifeOfUtkarsh)
3. STUDIA MEDYCZNE: Q&A - czy są trudne? jak wygląda prosektorium? ile dziennie śpię?
(blindsapphire)
4. Jak wyglądają studia online | Plusy i minusy szkoły online |VLOG
(Caamam)
5. NA ŻYWO. Dzień Otwarty SGH 15 października 2022. Zasady rekrutacji w 2023 r.
(Program MBA-SGH)
6. jak dostać państwową posadę [szybko]
(HOP)

References

Top Articles
Latest Posts
Article information

Author: Rueben Jacobs

Last Updated: 01/10/2023

Views: 5339

Rating: 4.7 / 5 (57 voted)

Reviews: 88% of readers found this page helpful

Author information

Name: Rueben Jacobs

Birthday: 1999-03-14

Address: 951 Caterina Walk, Schambergerside, CA 67667-0896

Phone: +6881806848632

Job: Internal Education Planner

Hobby: Candle making, Cabaret, Poi, Gambling, Rock climbing, Wood carving, Computer programming

Introduction: My name is Rueben Jacobs, I am a cooperative, beautiful, kind, comfortable, glamorous, open, magnificent person who loves writing and wants to share my knowledge and understanding with you.