Podologia we Wrocławiu - Top 20 na Booksy - Umów się na wizytę! - pasujące do ciebie buty (2023)

mapa

 • 4,8 65 opinii
  Centro de Podología, Pie Sano, Olha Prokopenko 6.1 km Traugutta, 123, 50-419, Wrocław, Krzyki

  pedicure

  150,00 zł

  1 gram na 30 minut

  opcja 1

  + więcej odmian (1)

  pedicure higieniczny

  130,00 zł

  1 gram na 20 minut

  wkładki uspokajające

  250,00 zł

  40 minut

 • 5,0 12 recenzji

  serwis telefonów komórkowych

  VitaPedis 足病学 8.0 km Pigwowa 6, 7, 52-210, Breslau, Krzyki

  Konsultacja Podologiczna

  70,00 zł+

  15 minut

  Rozległe leczenie pedicure

  Skracanie i polerowanie paznokci, czyszczenie trzonków paznokci + odciski, usuwanie odcisków.

  160,00 zł

  1 gram na 30 minut

  Specjalna podiatria (medyczna)

  Zabieg podstawowy + usuwanie modzeli, odcisków, popękanych pięt, narośli chorych paznokci.

  180,00 zł

  2 gramy

 • 4,9 26 recenzji
  Kamila Ziętek 2.2 km Szkocka 35, LU 2, 54-402, Breslavia, Fabryczna

  Zmień waciki/odzież

  50,00 złotych polskich

  20 minut

  Konsultacja Podologiczna

  Diagnostyka zmian skórnych i paznokciowych. Planowanie/omówienie leczenia, dobór leków lub środków pielęgnacyjnych. Wizyty są bezpłatne.

  100,00 złotych polskich

  30 minut

  kontrolować dostęp

  Obserwacja w trakcie leczenia.

  70,00 zł

  30 minut

 • 5,0 202 recenzji
  Ποδίατρος | Perfect Foot Podología Irmina Bielańska 5.0 km Daszyńskiego 12, 50-309, Wrocław, Śródmieście

  Konsultacja Podologiczna

  Konsultacja z lekarzem podologiem obejmuje przeprowadzenie wywiadu oraz sporządzenie książeczki zdrowia. Podiatra dokładnie bada stopę i stawia diagnozę, po której może zalecić odpowiednie leczenie i pielęgnację. W okresie konsultacji nie są świadczone żadne inne usługi. W celu wykonania usługi konieczne będzie umówienie się na kolejną wizytę.

  50,00 złotych polskich

  30 minut

  pedicure

  Pedicure podologiczny to zabieg mający na celu utrzymanie stóp w dobrej kondycji poprzez pielęgnację, czyli skrócenie płytki paznokciowej, opracowanie brzegów okołojęzykowych oraz podeszew stóp. Podczas zabiegu diagnozuje się stan i tworzą się modzele. Za anulowanie stylów mieszanych obowiązuje dodatkowa opłata 20 zł.

  190,00 zł

  1 gram na 30 minut

  pedicure

  + więcej odmian (1)

  Likwiduje hiperkeratozę (rogowacenie skóry)

  Hiperkeratoza to hiperkeratoza skóry, która jest naturalną reakcją obronną organizmu i może być spowodowana nadmiernym naciskiem, tarciem, różnymi deformacjami czy skaleczeniami. Skóra staje się bardzo sucha, zwykle żółta lub szara, może pękać i łuszczyć się.

  120,00 zł

  45 minut

  Złuszczanie hiperkeratozy

  + więcej odmian (1)

 • 4,9 9 recenzji
  Ladyroom 865 m Legnicka 55c, 4, 54-203, Breslavia, Fabryczna

  Specjalny pedicure, klinika.

  O ile pedicure wykonywany jest przez dedykowanego specjalistę pielęgnacji stóp (czyli podologa) w dedykowanym gabinecie pielęgnacji stóp, o tyle zakres wykonywanych czynności jest znacznie szerszy i znacząco różni się od pedicure kosmetycznego. Pedicure stóp to specjalistyczny lub leczniczy zabieg dla osób ze zniekształceniami stóp, modzelami, bolesnymi odciskami, pękającymi piętami czy wrastającymi paznokciami.

  180,00 zł+

  1 gram 45 minut

  Płyta UniBrass

  UniBrace to rozwiązanie na paznokcie wkręcane i wrastające. Wykonany jest ze stali chirurgicznej według standardów amerykańskich (symbol 316L). Podiatra dobiera grubość prowadnika indywidualnie dla każdego pacjenta. Rodzaj UniBrace zależy od stopnia wzrostu/wkręcenia i grubości płytki paznokcia.

  200,00 zł

  30 minut

  Leczenie wrastającego paznokcia

  120,00 zł+

  45 minut

 • 4 9 613 komentarzy
  Studio Urody Śnieżka 3,7 km, ul. Pomorska, 48, 50-219, Wrocław, Śródmieście

  Paznokcie Hybrydowe Junior/DIANA

  Młodsza stylistka 🤍 To nowa stylistka w naszym zespole, początkująca, wykonująca manicure i mieszanie jakości, która doskonale spełnia wysokie wymagania naszego salonu! ✨Dlaczego jest tanio? Młodsi styliści nie są jeszcze w stanie wykonać ostatecznych projektów, a zabieg trwa o godzinę dłużej niż stylista. Ukończone szkolenie w naszej Szkole Młodych Stylistów. Konsultacja Umów się na bezpłatne spotkanie z naszymi młodszymi stylistami na zachwycający manicure. 🤍

  70,00 zł

  3 gramy

  Manicure mieszany 💎

  Blended Manicure Mieszane kształty pod naskórkiem dla gładkiego, równomiernego koloru

  130,00 zł

  1 gram na 30 minut

  Mieszane Nail Art 🔝 ŚNIEŻKA Stylistka

  Zmywacz do mieszania/żel do zdobienia paznokci, mieszający lakier bazowy do jednolitego, jednolitego koloru

  140,00 zł

  1 gram na 30 minut

 • 4 9 452 komentarzy
  DIVINE Galeria Dominikańska 4.8 km calle Dominikanski 3, 50-159, Breslavia

  System IBX bez operacji

  50,00 złotych polskich

  20 minut

  System IBX z przetwarzaniem

  40,00 złotych polskich

  15 minut

  Organiczny manicure

  80,00 zł

  45 minut

 • 5,0 2336 recenzji
  Fantastyczny Instytut Urody Ciała 657 m Legnicka 72, 54-206, Wrocław, Fabryczna

  depilacja bokobrodów

  Działanie lasera SHR polega na emitowaniu niskich dawek energii, które dostarczane są jednocześnie wieloma wiązkami, skutecznie uszkadzając mieszek włosowy w wyniku kumulacji energii. Kolejną innowacją jest sposób działania głowicy: porusza się ona po powierzchni skóry i utrzymuje z nią stały kontakt. Dzięki temu tkanka nagrzewa się wolniej i nie powoduje oparzeń skóry. Depilacja laserowa SHR pozwala trwale usunąć niechciane owłosienie. Wzrost włosów składa się z trzech faz: wzrostu (odrost), spoczynku (telogen) i wypadania (katagen). Laser jest absorbowany tylko przez melaninę w mieszku włosowym, który znajduje się w fazie aktywnego wzrostu, a podczas jednego zabiegu można usunąć od 15 do 30 procent włosów. Dla uzyskania satysfakcjonujących efektów wykonujemy około 4-7 zabiegów depilacji laserowej tej okolicy ciała w odstępie 4 tygodni oraz depilację mechaniczną pęsetą, woskiem, pastą cukrową lub kremem do depilacji na około 3 tygodnie przed planowaną wizytą. Muszą przestać. Dozwolone jest tylko golenie, które nie zakłóca procesu wzrostu włosa. Skóra nie może być opalona i przez co najmniej dwa tygodnie po zabiegu unikamy ekspozycji na słońce oraz stosujemy filtry UVA i UVB.

  60,00 zł

  15 minut

  Bikini + głęboka depilacja pach

  Depilacja głębokiego bikini + usuwanie owłosienia pod pachami za pomocą lasera SHR Laser SHR działa poprzez emisję niskich dawek energii, które są dostarczane jednocześnie przez wiele promieni, skutecznie uszkadzając mieszek włosowy w wyniku gromadzenia się energii. Kolejną innowacją jest sposób działania głowicy: porusza się ona po powierzchni skóry i utrzymuje z nią stały kontakt. Dzięki temu nagrzewanie tkanki jest wolniejsze i nie powoduje poparzeń skóry. Depilacja laserowa SHR pozwala trwale usunąć niechciane owłosienie i co najważniejsze jest bezbolesna. Wzrost włosów składa się z trzech faz: wzrostu (odrost), spoczynku (telogen) i wypadania (katagen). Laser jest absorbowany tylko przez melaninę w mieszku włosowym, który znajduje się w fazie aktywnego wzrostu, a podczas jednego zabiegu można usunąć od 15 do 30 procent włosów. W celu uzyskania zadowalających efektów wykonujemy depilację tej partii ciała około 4-7 SHR w odstępie 4 tygodni oraz depilację mechaniczną pęsetą, woskiem, pastą cukrową lub kremem do depilacji na około 2 tygodnie przed planowaną wizytą. musi się zatrzymać. Dozwolone jest tylko golenie, które nie zakłóca procesu wzrostu włosa. Skóra nie może być opalona i przez co najmniej dwa tygodnie po zabiegu unikamy ekspozycji na słońce oraz stosujemy filtry UVA i UVB.

  300,00 zł

  50 minut

  Depilacja powierzchownego owłosienia bikini + pachy

  Depilacja bikini + laser diodowy Laser SHR powierzchniowy pod pachami działa poprzez emisję niskich dawek energii, które są emitowane jednocześnie przez wiele promieni i poprzez akumulację skutecznie uszkadzają mieszki włosowe. Kolejną innowacją jest sposób działania głowicy: porusza się ona po powierzchni skóry i utrzymuje z nią stały kontakt. Dzięki temu tkanka nagrzewa się wolniej i nie powoduje oparzeń skóry. Depilacja laserowa SHR pozwala trwale usunąć niechciane owłosienie. Wzrost włosów składa się z trzech faz: wzrostu (odrost), spoczynku (telogen) i wypadania (katagen). Laser jest absorbowany tylko przez melaninę w mieszku włosowym, który znajduje się w fazie aktywnego wzrostu, a podczas jednego zabiegu można usunąć od 15 do 30 procent włosów. Dla uzyskania satysfakcjonujących efektów wykonujemy około 4-7 zabiegów depilacji laserowej tej okolicy ciała w odstępie 4 tygodni oraz depilację mechaniczną pęsetą, woskiem, pastą cukrową lub kremem do depilacji na około 3 tygodnie przed planowaną wizytą. Muszą przestać. Dozwolone jest tylko golenie, które nie zakłóca procesu wzrostu włosa. Skóra nie może być opalona i przez co najmniej dwa tygodnie po zabiegu unikamy ekspozycji na słońce oraz stosujemy filtry UVA i UVB.

  240,00 zł

  45 minut

 • 50726 komentarzy
  SALON ROSA SALON DE BELLEZA WROCŁAW 4,6 km ul Gen. Józefa Bema 5A, 50-315, Breslavia, Śródmieście

  Ustawienia skali i wzoru

  Cena zawiera koszt zabiegu - dozujemy nie więcej niż 1ml na wizytę. Efekt dobieramy indywidualnie, doprecyzowujemy i dbamy o każdą klientkę indywidualnie💕 W razie jakichkolwiek pytań przed zabiegiem zapraszamy do kontaktu telefonicznego lub konsultacji! 💕Celem zabiegu jest uzyskanie naturalnego kształtu ust za pomocą kwasu hialuronowego. Operacja wykonywana jest w znieczuleniu miejscowym. Ostateczny efekt leczenia zależy od zastosowanej techniki. Tworzymy zarówno subtelne, naturalne kształty, jak i mocniejsze, bardziej wyraziste kształty. Należy pamiętać, że powiększanie i stylizacja ust to proces i nie zawsze jedna wizyta wystarczy, aby uzyskać zadowalające efekty. Ilość do wybrania danej struktury, tkanki i konfiguracji w celu uzyskania wyniku zależy od uznania chirurga. Regulamin zwiedzania Rezerwacja terminu gwarantowana jest poprzez wpłatę bezzwrotnej zaliczki na wskazane przez nas konto. Na wpłatę czekamy 24h. Jeśli nie otrzymasz potwierdzenia w tym czasie, rezerwacja zostanie anulowana. Jeśli klientka odwoła wizytę na 7 dni przed zabiegiem wspólnie ustalimy nowy termin wizyty lub zwrócimy zadatek. Jeśli klient anuluje rezerwację lub zmieni termin wizyty w ciągu 7 dni zadatek nie podlega zwrotowi. W przypadku chęci ustalenia nowego terminu, zadatek należy wpłacić ponownie. Jeśli klienci nie pojawią się w dniu zabiegu bez wcześniejszego powiadomienia, nie będą mogli umówić się z nami na inny termin. Zadatek w dniu wizyty zostanie odliczony od całkowitej kwoty zabiegu.

  750,00 zł

  1 gr

  Match/Nawilżacz do ust

  XELA Rederm 1,1%, 70 Hyal

  Zaoszczędź do 5%

  700,00 zł 665,00 zł

  45 minut

  Usuwanie systemu

  250,00 zł

  30 minut

 • 49788 komentarzy
  Salon Fryzjersko-Kosmetyczny TRENDISSIMO 6,9 km, ul. Krynicka 8, 50-555, Wrocław, Krzyki

  Paznokcie Mieszane (Długość: Krótkie, Średnie)

  Przy zakupie produktów blendowanych innych salonów obowiązuje dopłata 10 zł

  100,00 zł+

  1 gram na 30 minut

  Usługi dla Francuzów lub Baby Boomers

  20,00 złotych polskich

  15 minut

  Ozdoby, cyrkonie 1 października

  5,00 zł+

  10 minut

 • 4,9 242 recenzji
  Bellissimo Professional 6.5 km Życzliwa 25, 1, 53-030, Breslavia, Krzyki

  manicure klasyczny

  60,00 zł

  40 minut

  Manicure Klasyczny + Odżywka do Włosów

  70,00 zł

  45 minut

  manicure mieszany

  110,00 zł

  1 gram na 20 minut

 • 4,9,279 komentarzy
  Droga 1 5,8 km Tomaszowska 2, 50-523, Breslau, Krzyki

  Zdrowy manicure

  Cena obejmuje opiłowanie naturalnych paznokci, stylizację oraz przygotowanie ręczników.

  Zaoszczędź do 10%

  95,00 zł 85,50 zł

  40 minut

  Zdrowy manicure

  + więcej odmian (1)

  Paznokcie mieszane (bez projektu i zdobienia)

  Cena obejmuje zdjęcia poprzednich fryzur, opracowanie paznokci i skórek, rekonstrukcję paznokci oraz wykończenie fryzur mieszanych kolorystycznie. Wszystko kończy się kremowym masażem dłoni.

  Zaoszczędź do 10%

  125,00 zł 112,50 zł

  1 gram na 30 minut

  Paznokcie mieszane w jednolitym kolorze

  + więcej odmian (1)

  Mieszane zdobienia paznokci (mieszane zdobienia paznokci)

  W cenę wliczone są zdjęcia poprzednich fryzur, przygotowanie paznokci i skórek, odbudowa/uwydatnienie paznokci oraz poprawki mieszanką kolorystyczną. Wszystko kończy się kremowym masażem dłoni.

  Zaoszczędź do 10%

  125,00 zł 112,50 zł

  1 gram na 30 minut

  Paznokcie Hybrydowe z Akcesoriami

  + więcej odmian (1)

 • 4,9 310 komentarzy
  sist2_beauty 4,0 km ul. Srutowa, 10b, 50-256, Breslavia, Śródmieście

  pakiet ślubny

  460,00 zł

  1 gram na 30 minut

  makijaż ślubny

  Fryzury obiadowe/ślubne

  grzywa + spódnica

  260,00 zł

  3 gramy 45 minut

  Zdobienia Paznokci/Krótka Trwała

  Pedicure hybrydowy + zabieg na stopy

  Zdobienie paznokci/ulepszanie (średnia długość)

  To nie jest rozszerzenie!

  Zaoszczędź do 8%

  140,00 zł+

  2 gramy przez 15 minut

  najlepsza stylistka

  + więcej odmian (1)

 • 5,0 46 opinii
  ESTUDIO DE UÑAS PERFECTO «OLENKAFE» 4.1 公里 Trzebnicka 60, 50-231, Wrocław, Psie Pole

  żel zastępczy

  Usunięcie poprzedniego żelu, korekta kształtu, przygotowanie skóry, uzupełnienie żelu, nawilżenie olejkiem/kremem

  130,00 zł

  1 gram 45 minut

  przedłużanie paznokci

  150,00 zł+

  2 gramy przez 10 minut

  S krótki

  + więcej odmian (2)

  manicure mieszany

  Usunięcie blendy, korekta kształtu, przygotowanie skóry, malowanie blendą emaliową, olejek/krem nawilżający

  120,00 zł

  1 gram na 30 minut

 • 5,0 414 recenzji
  BRILLO DE BELLEZA Klaudia Gołębiowska 3.9 km Jemiołowa 26A, 53-447, Breslavia, Fabryczna

  konsultować

  bezpłatny

  15 minut

  + Peeling medyczny

  50,00 złotych polskich

  15 minut

  Microneedling RF - Twarz

  450,00 zł

  1 gram na 15 minut

 • 5,0 182 recenzji

  Strzyżenie + Stylizacja Płotu

  110,00 zł

  1 gr

  Średnie włosy + stylizacja

  120,00 zł

  1 gr

  Włosy + długi styl

  140,00 zł

  1 gr

 • 4,9 262 recenzji
  Tanya's Beauty Bar 6.9 km, ul. Partynicka 32 D/LU5, 53-031, Wrocław, Polska

  manicure męski

  80,00 zł

  50 minut

  manicure mieszany

  Przygotowanie płytki + Barwienie mieszane

  110,00 zł

  1 gram na 30 minut

  Manicure (zmienna Valliosa)

  5,00 zł+

  15 minut

 • 4 9 351 komentarzy
  Manikiurzystka 7,9 χλμ Φρ. Czesława Klimat 37D/2, 50-515, Wrocław, Krzyki

  Manicure + odżywka do włosów męski/damski

  Zaoszczędź do 10%

  60,00 zł 54,00 zł

  30 minut

  Żel/Żel akrylowy - Suplement

  Zaoszczędź do 10%

  140,00 zł+ 126,00 zł+

  1 gram 45 minut

  Manicure Hybrydowy + Recepcja Kolejny Salon.

  Manicure Hybrydowy + Depilacja Kolejny Salon

  140,00 zł

  1 gram 25 minut

 • 5,0 165 recenzji
  MC Beauty Estudio de belleza 10.0 km Marca Polo, 39A, 51-504, Wrocław, Psie Pole

  Masaż KOBIDO

  190,00 zł

  1 gr

  Masaż KOBIDO

  Wśród bogatych produktów do masażu twarzy na rynku Kobido wykorzystuje najbardziej zaawansowaną technologię manualną, dzięki czemu możemy masować najgłębsze warstwy skóry, a także docierać do powięzi i mięśni! Pobudzenie mięśni głębokich skutkuje z kolei uniesieniem i wyrzeźbieniem owalu twarzy. Intensywny ucisk stymuluje produkcję kolagenu i elastyny, które odpowiadają za jędrność i napięcie skóry. Masaż Kobido to doskonały wybór dla osób poszukujących pełnego relaksu z niesamowitym liftingiem twarzy. Ten rodzaj masażu jest również doskonały dla osób cierpiących na migrenę, aby dać odpocząć umysłowi i zrelaksować się, a także dla osób z "przemęczeniem oczu", które długo siedzą przed komputerem, ponieważ rozluźnia również mięśnie wokół oczu. . Jest również korzystny dla osób z bruksizmem, ponieważ zmniejsza skutki napięcia w okolicy szczękowo-twarzowej.

  250,00 zł

  1 gram na 30 minut

  KOBIDO Masaż + Fizjoterapia

  Kobido przed masażem usuwa makijaż, złuszcza zgodnie z aktualnymi potrzebami skóry, a po masażu używa spersonalizowanej ampułki i maski, aby stworzyć ekskluzywny rytuał, na który każdy zasługuje🧡

  330,00 zł

  2 gramy

 • 48578 komentarzy
  Dobry Fryzjer - Strzegomska 200 2.0 km Strzegomska 200, 54-401, Breslavia, Fabricina

  strzyżenie męskie

  55,00 złotych polskich

  30 minut

  Strzyżenie męskie + strzyżenie brody

  Zaoszczędź do 5%

  70,00 zł

  50 minut

  opcja 1

  + więcej odmian (1)

  ścinać włosy nożyczkami

  Zaoszczędź do 5%

  65,00 zł 61,75 zł

  30 minut

 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • ...
 • 10

najpopularniejsza usługa

wrocławskie podbijanie

ekspansja

Szukasz podiatry w Breslavia?

W ostatnim czasie można zauważyć, że Wrocławianie coraz częściej decydują się na skorzystanie z usług podologa. Wiąże się to z pojawieniem się różnych problemów ze stopami, które ustępują samoistnie z powodu dyskomfortu stóp. Jeśli również szukasz dobrych chiropraktyków we Wrocławiu, warto poświęcić trochę czasu na zapoznanie się z informacjami na naszej stronie internetowej, dzięki temu zapoznasz się z gabinetami chiropraktycznymi, ich ofertami, cennikami i opiniami na ich temat. . Zapewniamy, że decydując się na wizytę w klinice podologicznej we Wrocławiu, w mgnieniu oka pozbędziesz się takich problemów jak: grzybica paznokci, wrastające paznokcie, pękające pięty czy modzele na stopach! Umów się na wizytę u kręgarza Mamy nadzieję, że poświęciłeś trochę czasu na zapoznanie się z najlepszymi kręgarzami we Wrocławiu. Pamiętaj, że te opinie są publikowane tylko przez tych, którzy mieli dostęp do usług konkretnego podiatry, więc są one bardzo wiarygodne i aktualne, więc jeśli znajdziesz klinikę, której klienci świadczą lekarzom, którym pomogli przezwyciężyć swoje problemy , również warto się z nimi umówić. Jeśli chcesz to zrobić szybko i łatwo, szczerze zalecamy utworzenie konta w naszym serwisie. Pozwoli Ci to szybko zapoznać się z terminami bezpłatnych wizyt u pedicure i sprawnie zarezerwować dogodny dla Ciebie termin. Umów się na wizytę u podologa we Wrocławiu już teraz przez naszą stronę internetową lub aplikację mobilną booksy.com!

 • Chiropodologia
 • Podologia Wrocław

FAQs

Czym zajmuje się lekarz podolog? ›

Podolog jest specjalistą zajmującym się chorobami i dolegliwościami w obrębie stóp. W obszar jego kompetencji wchodzi diagnozowanie i leczenie zarówno chorób, np. takich jak grzybica czy stopa cukrzycowa, jak i pielęgnacja oraz regeneracja popękanych pięt czy zniszczonych paznokci.

Czy Podolog to jest lekarz? ›

Kim jest podolog? Podolog jest specjalistą z zakresu leczenia chorób stóp. Choć nazwa tej profesji sugeruje związek z medycyną, należy pamiętać, że podolog nie jest lekarzem, a jego zawód jest związany z kosmetologią.

Czy podolog też robi pedicure? ›

Zadbane stopy mają wymiar nie tylko estetyczny. Regularne usuwanie naskórka oraz prawidłowe skracanie płytki paznokciowej zapobiegają powstawaniu nieprzyjemnych dolegliwości. Podstawowym zabiegiem, który pozwala utrzymać stopy w dobrej kondycji, jest pedicure podologiczny.

Czy można iść do podolog z grzybica paznokci? ›

Podolog bezboleśnie usunie zgrubiałe i kruche miejsca na paznokciu grzybiczym. Jeżeli będzie możliwość to zrekonstruuje paznokieć przy pomocy specjalnych preparatów (np. przeciwgrzybicza masa do rekonstrukcji paznokci). W gabinecie podologicznym usuwa się warstwy rogowe pod paznokciem jeżeli dotyczy to np.

Jak zwracać się do podologa? ›

Wystarczy zamienić wyraz lekarz na podolog lub specjalista d.s. Podologii.

Kto obcina paznokcie u nóg? ›

Podolog dobiera właściwy dla danego pacjenta rodzaj terapii, wykonuje też zabiegi, które mają za zadanie przywrócenie prawidłowego funkcjonowania stóp i ich właściwego wyglądu: obcina, szlifuje i koryguje paznokcie, usuwa odciski, zgrubienia. Informuje też klienta, jak dbać o paznokcie.

Czy podolog wyrywa paznokcie? ›

W zależności od danego przypadku podolog obiera odpowiednią terapię. Najczęściej jest to usunięcie wrastającej części paznokcia i założenie klamry ortonyksyjnej. Czynności te przeprowadzone są zazwyczaj podczas pierwszego zabiegu.

Jak wygląda wizyta u podologa? ›

Podolog dokładnie ogląda stopy – ocenia kształt, ewentualne deformacje, a także stan skóry i paznokci. Niekiedy decyduje o przeprowadzeniu dodatkowych testów diagnostycznych, np. badania mykologicznego lub analizy komputerowej podoskopem. Wszystkie te czynności są całkowicie bezbolesne.

Co ile powinno się robić pedicure? ›

Warto pamiętać, że w przypadku problemów ze stopami zabieg należy wykonywać przez cały rok co 4-6 tygodni. Częstsze usuwanie zrogowaciałej skóry sprawi, że problem jedynie się pogłębi.

Ile kosztuje wizyta w gabinecie podologicznym? ›

Cennik zabiegów podologicznych
ZabiegCena
Konsultacja podologiczna (bezpłatna w ramach zabiegu)120 zł
Podstawowy zabieg podologiczny (pedicure pielęgnacyjny)170 zł
Specjalistyczny zabieg podologiczny (pedicure leczniczy)200 – 230 zł
Usunięcie nagniotka/modzela (usuwanie modzeli)90 zł
40 more rows

Co to jest 1 2 pedicure? ›

Półpedicure hybrydowy jeden kolor

Zabieg rozpoczynamy od kąpieli dobranej do potrzeb Twoich stóp, kolejnym krokiem jest peeling. Następnie wykonujemy pielęgnację paznokci oraz skórek. Kolejnym krokiem jest malowanie paznokci lakierem z formułą 7 FREE, który utwardzamy w lampie LED.

Czy mocz jest dobry na grzybicę paznokci? ›

Jeśli nie mamy niczego pod ręką w przypadku grzybicy paznokci, to można wspomóc się własnym moczem. Urynoterapia w postaci kompresu na stopę także jest w stanie pomóc. Do walki z grzybicą paznokci można wykorzystać wyciąg z pestek grejpfruta o działaniu antyseptycznym.

Ile kosztuje leczenie grzybicy u podologa? ›

Czy cena dotyczy jednej stopy/dłoni? Cena jednego zabiegu to 250 zł i obejmuje dwie stopy/dłonie. W celu wyższej skuteczności oraz zminimalizowaniu ryzyka reinfekcji zabiegom zawsze poddawane są dwie stopy/ dłonie.

Jak pozbyć się grzybicy paznokci domowym sposobem? ›

czosnek – wpływa stymulująco na odporność, ma też właściwości mikrobójcze, warto włączyć go do diety oraz stosować miejscowo na objęte grzybicą płytki paznokci. ocet jabłkowy – w proporcjach 1:1 z ciepłą wodą może być wykorzystywany do namaczania stóp lub dłoni (ok.

Jakie wykształcenie musi mieć podolog? ›

Wymagane jest ukończenie studiów medycznych I lub II stopnia stopnia oraz studiów podyplomowych z wiedzy podologicznej. Wymagane jest ukończenie certyfikowanego kursu zawodowego z wiedzy podologicznej. Przydatne w zawodzie podologa jest wykształcenie medyczne, kosmetyczne lub terapeutyczne.

Co podolog robi z paznokciami? ›

Podolog zajmuje się protetyką paznokci. Wykonuje protezy paznokciowe, a także uzupełnia braki w płytce paznokciowej. W tym celu używa specjalistycznych materiałów. Zabieg taki polega na wzięciu odcisku paznokcia, wykonaniu odlewu np.

Ile kosztuje usunięcie odcisku u podologa? ›

Cena usuwania odcisków w gabinecie podologicznym jest zależna od ilości zrogowaceń. W przypadku jednego to wydatek ok. 70 zł plus odciążenie.

Ile kosztuje obcięcie paznokci u nóg? ›

Pedicure frezarkowy to rodzaj zabiegu pielęgnującego stopy i paznokcie u stóp, który wykonamy w większości salonów kosmetycznych. Jego cena waha się od 100 do 180 złotych.

Czy można obcinać paznokcie z grzybicą? ›

Zajęte grzybicą paznokcie wymagają również specjalnego traktowania. Zwykle dermatolog poleca obcięcie ich na krótko i spiłowanie płytki oraz pielęgnację specjalnymi preparatami, które odkażają i chronią paznokcie przed dodatkowymi uszkodzeniami.

Co zrobić z grubymi paznokciami u nóg? ›

Na problematyczne, zrogowaciałe paznokcie polecamy leczniczo i profilaktycznie podstawowy zabieg podologiczny, nazywany również pedicurem leczniczym, w czasie którego możemy wykonać oczyszczanie zmienionej chorobowo płytki paznokciowej. Zabieg ten można wykonać również osobno, bez zabiegu podstawowego.

W czym moczyć wrastające paznokcie? ›

Z problemem wrastającego paznokcia pacjent może poradzić sobie samodzielnie w domu dzięki domowym metodom. Należą do nich: moczenie stóp w soli kuchennej lub szarym mydle – przygotowanie kąpieli polega na nalaniu ciepłej wody do miski z kilkoma łyżkami soli kuchennej i moczeniu stóp przez 15-20 minut.

Jak wygląda dzikie mięso przy paznokciu? ›

OBJAWY WRASTAJĄCEGO PAZNOKCIA:

ZACZERWIENIENIE – może pojawić się zaczerwienienie skóry wokół płytki paznokciowej. WYDZIELINA – jeśli pojawi się stan zapalny, może mu towarzyszyć ziarnina, wydzielina ropna czy też krwawiąca rana. KRWAWA RANA – tzw. dzikie mięso.

Co włożyć pod wrastający paznokieć? ›

Gdy nie ma możliwości lub konieczności założenia klamry, pod paznokieć aplikujemy tamponadę. Do tego idealnie nada się taśma do tamponady z cienkiej fizeliny nasączona Prontoman żelem, lub opatrunek ligasano, który dzięki swej unikalnej strukturze gąbki będzie ochraniał tkanki miękkie przed paznokciem.

Czy podolog obcina paznokcie? ›

Podolog, używając sterylnych narzędzi, obcina paznokcie w sposób właściwy. Bardzo ważne jest, aby paznokcie u stóp obcinać na prosto, ponieważ taki jest ich naturalny kształt. Zaokrąglenie boków podczas obcinania doprowadza do nienaturalnego wzrostu płytki, co w efekcie skutkuje wrastaniem paznokcia.

Czy warto chodzić do podologa? ›

Kiedy do podologa? Zachęcamy, by udać się do podologa profilaktycznie, nawet jeśli z naszymi stopami nie dzieje się nic niepokojącego. Specjalista oceni stan zdrowia naszej skóry, paznokci, sprawdzi, czy wszystko jest w porządku. Poradzi też jak dobrze dobierać obuwie i podpowie, jak prawidłowo pielęgnować stopy.

Czy zabieg u podologa boli? ›

Usuwanie modzeli w gabinecie podologicznym trwa około 30-60 minut i przebiega w sposób zupełnie bezbolesny i komfortowy dla pacjenta.

Co ile powinno się robić paznokcie? ›

Zaleca się, aby co jakiś czas zrobić sobie krótką przerwę od lakierów, dzięki czemu paznokcie będą mogły się zregenerować. W większości przypadków wystarczy miesiąc, niemniej jednak jest to kwestia indywidualna.

Czy można zrobić pedicure z grzybicą? ›

Grzybica oraz wszelkie inne choroby wirusowe, grzybicze bądź bakteryjne w obrębie stopy są bezwzględnym przeciwwskazaniem do wykonania zabiegu pedicure.

Co ile robi się hybrydy na stopach? ›

Tymczasem eksperci alarmują, że manicure hybrydowy powinno się zdejmować co 12-14 dni, a raz na pół roku płytka powinna otrzymać co najmniej 2 tygodnie “oddechu” od kolejnego lakieru i naświetlania.

Ile kosztuje obcięcie paznokci u podologa? ›

Cennik
#ZabiegCena
2Podstawowy Zabieg Podologiczny140 zł
3Leczniczy Zabieg Podologiczny150 – 170 zł
4Obcięcie i opracowanie płytki paznokciowej90 zł
5Oczyszczenie paznokcia zmienionego chorobowo90 zł
23 more rows

Ile kosztuje zabieg usunięcia paznokcia? ›

Jeżeli zdecydujemy się na jego przeprowadzenie u chirurga, niektóre poradnie umożliwią skorzystanie z refundacji. Sposobem na uniknięcie kolejek do bezpłatnego zabiegu są gabinety prywatne. Tam ceny zależą od stopnia skomplikowania zabiegu i zwykle mieszczą się w przedziale 250-400 zł.

Czy założenie klamry na paznokieć boli? ›

Klamry na wrastające paznokcie – zabieg zakładania klamry na wrastające paznokcie jest bezbolesny, a dzięki indywidualnej regulacji siły napięcia prowadzi do praktycznie natychmiastowego złagodzenia bólu, tak więc założona klamra przynosi od razu ulgę dla pacjenta.

Czym różni się pedicure kosmetyczny od Podologicznego? ›

Pierwszą zasadniczą różnicą między pedicurem kosmetycznym i podologicznym jest właśnie pierwotny stan naszych stóp. Pedicure podologiczny to zabieg pielęgnacyjno-leczniczych, zaś pedicure kosmetyczny to pielęgnacja skóry stóp oraz stylizację ich paznokci.

Czy pedicure jest zdrowy? ›

Na początek warto podkreślić, że pedicure kosmetyczny jest zabiegiem pielęgnacyjnym dla zdrowych stóp, natomiast pedicure podologiczny jest zabiegiem leczniczo-pielęgnacyjnym zarówno dla zdrowych, jak i ze zmianami, typu pękające pięty, modzele czy odciski.

Co to jest pedicure biologiczny? ›

Pedicure biologiczny to zabieg, którego celem jest nawilżenie, regeneracja oraz poprawa kondycji stóp. Ta metoda pielęgnacji zazwyczaj rozpoczyna się zmiękczającą oraz odprężającą kąpielą stóp, która ma ułatwić pozbycie się martwego naskórka i skórek z paznokci.

Jakie usługi wykonuje podolog? ›

Podolog usuwa modzele i odciski. Zajmuje się również leczeniem problemu wrastających paznokci. Zakłada klamry. Zadaniem podologa jest także przeprowadzanie specjalnych masaży leczniczych, a także protetyka paznokcia.

Na czym polega badanie podologiczne? ›

Badanie podologiczne to badanie stóp wykonywane przez podologa. Składają się na nie dwa etapy: badanie podmiotowe (wywiad) oraz badanie przedmiotowe, podczas którego pacjent proszony jest o zdjęcie obuwia. Wówczas podolog dokonuje oględzin stóp, bada czucie oraz ocenia kontakt stopy z podłożem.

Czy podolog usuwa odciski? ›

Większość odcisków udaje się usunąć na pierwszej wizycie u podologa, zdarzają się jednak wieloletnie, głębokie zmiany, które wymagają kilkukrotnych wizyt w gabinecie, zastosowania specjalnych środków złuszczających i opatrunków. W gabinecie Anmedica bolesne odciski można usunąć w znieczuleniu miejscowym.

Ile zarabia podolog prywatnie? ›

Miesięczne wynagrodzenie całkowite (mediana*) na tym stanowisku wynosi 4 310 PLN brutto. Co drugi podolog otrzymuje pensję od 3 710 PLN do 5 350 PLN. 25% najgorzej wynagradzanych podologów zarabia poniżej 3 710 PLN brutto.

Czy podolog musi być po studiach? ›

Zgodnie z rozporządzeniem, najważniejszym wymaganiem jest ukończenie odpowiedniej szkoły. Bo chociaż jest to zawód na granicy medycyny, nie trzeba mieć wykształcenia lekarskiego ani dyplomu z żadnych studiów wyższych. Szkolenia na podologów organizuje bardzo wiele szkół policealnych.

Czy Podolog to zawód medyczny? ›

Choć podolodzy określają siebie jako specjalistów z zakresu leczenia chorób stóp, nie tylko nie są lekarzami, ale nie muszą mieć nawet wykształcenia medycznego. Mimo to trafiają do nich pacjenci ze schorzeniami dermatologicznymi, diabetologicznymi, ortopedycznymi lub wymagającymi zabiegu z zakresu chirurgii.

Co stosować na wrastające paznokcie? ›

Leczenie wrastających paznokci polega na zmianie kierunku wzrostu płytki lub trwałej redukcji jej szerokości. Najbardziej skuteczną i prostą metodą terapeutyczną jest klinowa resekcja wrastającej części płytki, a następnie wybiórcza ablacja macierzy za pomocą fenolu, elektrokoagulacji bądź laseroterapii.

Czy podolog może wystawić zwolnienie lekarskie? ›

Podolog jest najczęściej dyplomowanym specjalistą z zakresu profilaktyki, diagnostyki i medycznej pielęgnacji stóp. Mimo, że nazwa sugeruje związek z medycyną, należy pamiętać, że podolog nie jest lekarzem i nie może wystawić zwolnienia L4.

Czy podolog maluje paznokcie? ›

Podczas zabiegu podolog obcina i opracowuje paznokcie oraz oczyszcza wały paznokciowe. Usuwa też fizjologiczne zrogowacenia. Dodatkowo podczas wizyty podolog może usunąć nagniotki, odciski, modzele. Dłuższej terapii wymagają wkręcające się i wrastające paznokcie oraz pękające pięty i rozpadliny.

Czy podolog może wypisać receptę? ›

Co ważne, podolog nie jest lekarzem (choć może posiadać wykształcenie medyczne), dlatego nie może wystawiać recept. Formalnie jest to profesja paramedyczna. W razie wątpliwości może natomiast zasugerować klientowi udanie się do specjalisty. Równie często to lekarz kieruje swojego pacjenta do gabinetu podologicznego.

References

Top Articles
Latest Posts
Article information

Author: Horacio Brakus JD

Last Updated: 27/09/2023

Views: 5527

Rating: 4 / 5 (71 voted)

Reviews: 86% of readers found this page helpful

Author information

Name: Horacio Brakus JD

Birthday: 1999-08-21

Address: Apt. 524 43384 Minnie Prairie, South Edda, MA 62804

Phone: +5931039998219

Job: Sales Strategist

Hobby: Sculling, Kitesurfing, Orienteering, Painting, Computer programming, Creative writing, Scuba diving

Introduction: My name is Horacio Brakus JD, I am a lively, splendid, jolly, vivacious, vast, cheerful, agreeable person who loves writing and wants to share my knowledge and understanding with you.