Odkryj 12 najlepszych parków rozrywki w Niemczech! - dojczland.info (2023)

Parki rozrywki są w Niemczech bardzo popularne. Te największe często przyciągają turystów z całego świata. Większość z nich ma atrakcje dla całej rodziny, od bajkowych światów z dziecięcymi przejażdżkami po zabójczo szybkie przyczepy kempingowe. Wiele z nich oferuje noclegi, a także liczne lokale gastronomiczne i sklepy z pamiątkami. Oto lista dwunastu najlepszych parków rozrywki w Niemczech.

1. Europa Park w Rust, Badenia-Wirtembergia (Badenia-Wirtembergia)

ostrzegać! Całodniowy wstęp do Europa-Park + zakwaterowanie w hotelu kosztuje tylko 119 euro za osobę! (Kliknij tutaj po więcej informacji)

Sprawdź ten post na Instagramie.

Post udostępniony przez Europa-Park (@europapark)

Europa-Park w Rust w Badenii-Wirtembergii jest niekwestionowanym królem niemieckich parków rozrywki. Z około 5,6 milionami odwiedzających rocznie park jest jednym z najpopularniejszych w Niemczech. Został czterokrotnie wybrany najlepszym parkiem rozrywki na świecie przez „Entertainment Today”.

Park został otwarty w 1975 roku jako salon wystawowy rodziny Mack, która produkuje karuzele i inne przejażdżki w wesołym miasteczku. Szybko stał się atrakcją turystyczną, z milionem odwiedzających do 1978 roku.

Dziś park obejmuje 18 obszarów tematycznych, które odzwierciedlają głównie kraje europejskie. Europa-Park oferuje atrakcje dla dzieci i dorosłych. Co roku otwierają się nowe. W 2019 roku na nowo otwarto kolejkę górską z efektami wirtualnej rzeczywistości, a także ponownie uruchomiono popularną kolej „Eurosat”.

Najważniejsze informacje o Europa-Park

Opłaty za wstęp do Europa-Park:Dorośli od 57,50 €, dzieci od 4 do 11 lat od 49,00 €, dzieci do lat 3 wchodzą za darmo
Adres Europa-Park:Europa-Park-Straße 2, 77977 Rusta
strona internetowa:www.europapark.de

2. Brühl Phantasialand, Renania del Norte-Westfalia (Nadrenia Północna-Westfalia)

ostrzegać! Bilet całodniowy Dreamland + zakwaterowanie w hotelu kosztuje tylko 110 euro za osobę! (Kliknij tutaj po więcej informacji)

Sprawdź ten post na Instagramie.

Post udostępniony przez Phantasialand (@phantasialand)


Phantasialand to park rozrywki w pobliżu Kolonii w Brühl. Jest to jeden z najpopularniejszych parków rozrywki w Niemczech i jest podzielony na sześć stref tematycznych. Park został otwarty w 1967 roku na terenie dawnej odkrywki węgla brunatnego. Jeden z założycieli pracował przy telewizyjnym przedstawieniu kukiełkowym i postanowił wystawić lalki i scenografię w parku.

Dziś odwiedzający Phantasialand mają okazję przespacerować się po Chinatown czy słynnej berlińskiej ulicy Unter den Linden, ulicy wyjątkowej w stylu międzywojennym. Pozostałe regiony to Meksyk, Mystery, Fantasy i Deep Africa.

Park oferuje atrakcje dla wszystkich grup wiekowych. Oprócz bardzo szybkich kolejek górskich, takich jak Czarna Mamba czy Talon, można tu znaleźć także karuzele dla najmłodszych.

Najważniejsze informacje o Phantasialand

Opłaty za wstęp do Phantasialandu:Odwiedzający w wieku powyżej 12 lat płacą od 54,00 €, dzieci w wieku od 4 do 11 lat płacą 44,00 €, dzieci do 3 lat włącznie nie płacą za wstęp
Adres krainy snów:Berggeiststraße 31-41, 50321 Breuer
strona internetowa:www.phantasialand.de

3. Soltau Heide Park Resort w Dolnej Saksonii (niem. Niedersachsen)

ostrzegać! Całodniowy bilet do Hyde Parku + zakwaterowanie w hotelu kosztuje tylko 111 euro za osobę! (Kliknij tutaj po więcej informacji)

Sprawdź ten post na Instagramie.

Post udostępniony przez Heide-Park-world.de (@heideparkworld)


Hyde Park to drugi co do wielkości park rozrywki w Niemczech, położony na Pustaci Lüneburskiej w Dolnej Saksonii. Park został zainaugurowany w 1978 roku i od tego czasu przechodził ciągłe zmiany zarówno w swojej powierzchni, jak i architekturze. Początkowo park składał się z zaledwie kilku przejażdżek i wybiegu dla dzikich zwierząt. Początkowo właściciel zamierza współpracować z pomysłodawcą Rust's Europa-Park. Ze względu na jego śmierć wkrótce potem, ta współpraca nigdy nie doszło.

Dziś w Hyde Park Resort znajduje się kilka kolejek górskich, takich jak drewniany „Colossus” czy 103-metrowa wieża „Scream”, a także hotel i basen.

Nasza rada: kupując bilety online zapłacisz do 28%. Mniej niż kupowanie bez recepty!

Najważniejsze informacje o Hyde Parku

Bilety do Hyde Parku:Dorośli i dzieci płacą 37,00 € online, podczas gdy bilety kasowe dla dorosłych i dzieci w wieku od 3 do 11 lat kosztują 64,00 €. Dzieci do lat 3 wchodzą za darmo.
Adres Hyde Parku:Heide Park 1, 29615 Soltau
strona internetowa:www.heide-park.de

4. Park Serengeti w Hodenhagen, Dolna Saksonia (niem. Niedersachen)

ostrzegać! Bilet całodniowy do Hotelu Serengeti + nocleg to tylko 99 euro za osobę! (Kliknij tutaj po więcej informacji)

Sprawdź ten post na Instagramie.

Post udostępniony przez SERENGETI-PARK HODENHAGEN 🐾 (@serengetiparkhodenhagen)


Zaledwie godzinę jazdy od kurortu Hyde Park znajduje się inny park rozrywki w Dolnej Saksonii. Mowa o Serengeti Park, zoo i parku rozrywki założonym w 1974 roku. Park podzielony jest na trzy strefy tematyczne.

Szacuje się, że w Serengeti Safari Park na około 120 hektarach żyje około 1500 zwierząt. Okolicę można zwiedzać samochodem lub autobusem. Następnie przeżyjesz prawdziwe safari w środku północnych Niemiec.

Drugi obszar tematyczny to 20 różnych gatunków małp, a trzeci obszar tematyczny to typowe atrakcje parku rozrywki: zjeżdżalnie, kolejki górskie i przejażdżki dla dzieci.

Ciekawostka: małpa Justina Biebera mieszka w parku Serengeti! W 2013 roku niemieckie służby celne skonfiskowały cappuccino piosenkarki na lotnisku w Monachium.

Najważniejsze atrakcje parku Serengeti

Bilety do parku Serengeti:Dorośli płacą 36,50 €, dzieci w wieku od 3 do 12 lat 26,50 €, osoby niepełnosprawne i ich opiekunowie 17 €. Możesz zabrać psa do parku (musi być na smyczy!)
Adres parku Serengeti:Am Safaripark 1, 29693 Hodenhagen
strona internetowa:www.serengeti-park.de

5. Legoland Germany w Ginzburgu w Bawarii (nigdy w Bawarii)

ostrzegać! Bilet całodniowy Legoland Niemcy + zakwaterowanie w hotelu kosztuje tylko 99 euro za osobę! (Kliknij tutaj po więcej informacji)

Sprawdź ten post na Instagramie.

Post udostępniony przez Legoland Germany (@legolanddeutschlandresort)


Legoland to park rozrywki bardzo odpowiedni dla dzieci. W 2012 roku otrzymał za to specjalne wyróżnienie. Park o powierzchni 14 hektarów podzielony jest na osiem stref tematycznych, m.in.: Świat Piratów, Królestwo Faraonów czy „Centrum burzy mózgów LEGO”, gdzie dzieci mogą programować własne roboty.

W latach 1973-1976 Legoland znajdował się na terenie obecnego Lufthansa Park w Sirksdorf. Od 2002 roku znajduje się w bawarskim mieście Günzburg. Każdego roku park odwiedza około 1,3 miliona osób.

Niezaprzeczalną atrakcją tego miejsca jest park miniatur „Miniland”, składający się z ponad 25 milionów klocków Lego. Znajdziecie tu np. zbudowane z klocków: repliki Allianz Areny, Reichstagu czy portu w Hamburgu.

Najważniejsze informacje o Legolandzie

Opłaty za wstęp do Legolandu:39,00 € online, dzieci do lat 3 bezpłatnie
Adres Legolandu:Legoland-Allee 1, 89312 Gunzburg
strona internetowa:www.legoland.de

6. Park rozrywki Playmobil w Zirndorf, Bawaria (Niemcy)Bawaria)

ostrzegać! Całodniowy dostęp do parku rozrywki Playmobil + zakwaterowanie w hotelu za jedyne 75 € za osobę! (Kliknij tutaj po więcej informacji)

Sprawdź ten post na Instagramie.

Post udostępniony przez Playmobil FunPark (@playmobilfunpark)


Plastikowe figurki Playmobil i niezliczone obszary tematyczne, w których można się bawić, znają wszyscy. W tym celu w 1991 roku obok siedziby firmy wybudowano Playmobil Fun Park.

Dzieci mogą tu biegać za darmo: jest tu „Balancer-Parcour”, w którym dzieci mogą ćwiczyć równowagę, farma, kopalnia złota, a nawet kryty plac zabaw, idealny na niepogodę.

Najważniejsze informacje o Playmobil Fun Park

Opłaty za wstęp do Parku Rozrywki Playmobil:Główny sezon od maja do początku września kosztuje 17,90 €, a od 15:00 15,90 €. Dzieci do lat 3 wchodzą za darmo
Adres parku Playmobil:Brandstätterstrasse 2-10, 90513 Zirndorf
strona internetowa:www.playmobil-funpark.de

7. Park Filmowy Bottrop w Nadrenii Północnej-Westfalii (niem. Nordrhein-Westphalen)

ostrzegać! Całodniowy wstęp do Movieland + zakwaterowanie w hotelu to tylko 79 euro za osobę! (Kliknij tutaj po więcej informacji)

Sprawdź ten post na Instagramie.

Post udostępniony przez Movie Park Germany (@movie_park_official)


Movie Park powstał w 1996 roku jako Warner Bros. Pod obecną nazwą działa od 2005 roku. Tematem przewodnim parku pozostaje kino. W różnych miejscach parku czekają na Ciebie fascynujące pokazy i występy.

Oczywiście w ofercie jest też „standardowa” kolejka górska czy kolejka morska, a także nieco spokojniejsze atrakcje przeznaczone dla najmłodszych.

Szczególnie popularne: MP Xpress na Dzikim Zachodzie i Van Helsing Factory, kolejka górska z elementami tunelu strachu w dzielnicy Nowego Jorku.

Najważniejsze informacje o Movieland

Opłata za wstęp do parku filmowego:Bilet elektroniczny kosztuje 29,90 euro dla gości w wieku powyżej 12 lat i 29,90 euro dla turystów w wieku od 4 do 11 lat. Z drugiej strony, jeśli kupisz bilety na miejscu, ceny zaczynają się od 56,90 € dla osób powyżej 12 roku życia i 51,90 € dla dzieci w wieku od 4 do 11 lat, w zależności od daty. Dzieci do lat 4 wchodzą za darmo.
Adres kina:Warner-Allee 1, 46244 Bottrop
strona internetowa:www.movi​eparkgermany.de

8. Parque Hansa en Sierksdorf, Szlezwik-Holsztyn (ποτέ Szlezwik-Holsztyn)

Sprawdź ten post na Instagramie.

Post udostępniony przez Hansapark (@hansa.park)


Jest to jedyny park rozrywki w Niemczech położony nad morzem. Na terenie parku znajduje się aż 125 różnych atrakcji. Możesz wybrać na przykład sześć kolejek górskich i pięć kolejek wodnych. Z najwyżej położonej windy można podziwiać wspaniałe widoki na Bałtyk. Dodatkowo park stara się co sezon poszerzać swoją ofertę. Na przykład kino 4D zostało otwarte w 2018 roku.

W parku znajduje się również Hansa Park Resort, w którym można spędzić noc pośród malowniczej przyrody Bałtyku, mając do wyboru cztery różne typy domków.

Niewątpliwie największą atrakcją jest szalona kolejka górska w Stanach Zjednoczonych, a także Delfinarium, które ma 1400 miejsc dla turystów.

Najważniejsze atrakcje Hansa Parku

Wejście do Hanzy:Odwiedzający w wieku powyżej 15 lat płacą 42,00 €, dzieci w wieku od 4 do 14 lat 33,00 €, dzieci do lat 4 wchodzą bezpłatnie. Dzieci do lat 14, które w dniu pobytu w parku obchodzą urodziny, również mają wstęp bezpłatny.
Adres Parku Hanzy:Am Fahrenkrog 1, 23730 Sierksdorf
strona internetowa:www.hansapark.de

9. Ravensburger Spieleland w Meckenbeuren, Badenia-Wirtembergia (ποτέ Badenia-Wirtembergia)

ostrzegać! Bilet całodniowy Ravensburger Spieleland + zakwaterowanie w hotelu kosztuje tylko 95 euro za osobę! (Kliknij tutaj po więcej informacji)

Sprawdź ten post na Instagramie.

Post udostępniony przez Ravensburger Spieleland (@spieleland)


Ten park rozrywki znajduje się w dzielnicy Jeziora Bodeńskiego. Otwarty w 1998 roku Ravensburger Spieleland jest przeznaczony wyłącznie dla rodzin z dziećmi w wieku od 2 do 12 lat. Atrakcje są odpowiednie dla tej grupy wiekowej.

Park podzielony jest na osiem obszarów tematycznych z łącznie 70 różnymi atrakcjami. Na przykład możesz wejść do szalonego labiryntu lub oazy, aby zobaczyć, jak wygląda życie na farmie.

Najważniejsze informacje o Ravensburger Spieleland

Opłaty za wstęp do Ravensburger Spieleland:Odwiedzający w wieku powyżej 15 lat płacą 37,50 €, dzieci w wieku od 3 do 14 lat płacą 35,50 €, a dzieci do lat 3 wchodzą za darmo. Dzieci do lat 14, które w dniu pobytu w parku obchodzą urodziny, również mają wstęp bezpłatny.
Ravensburger Spieleland Adres:Am Hangenwald 1, 88074 Maconbeuren
strona internetowa:www.spieleland.de

10. Park wakacyjny w Hassloch, Nadrenia-Palatynat (niem. Rheinland-Pfalz)

ostrzegać! Całodniowy bilet do parku wakacyjnego + zakwaterowanie w hotelu kosztuje tylko 99 euro za osobę! (Kliknij tutaj po więcej informacji)

Sprawdź ten post na Instagramie

🎢 (@flex_travelncoasters) Udostępniony post

Ośrodek wypoczynkowy powstał w 1971 roku. W 2010 roku park został nieco przebudowany i obecnie jest podzielony na różne obszary tematyczne. W zeszłym roku dodano spory kryty obszar, w którym można bawić się nawet w niepogodę.

W tym parku znajdziesz kilka różnych kolejek górskich, z których jedna ma nawet katapultę. Można też wybrać się na rafting. Wiele atrakcji stworzono jednak z myślą o najmłodszych dzieciach: całe tereny kojarzą się z pszczołami Majów i wioskami wikingów.

Najważniejsze informacje o ośrodku wypoczynkowym

Opłaty za wstęp do parku wakacyjnego:Dorośli i młodzież powyżej 1,40 m płacą 48,50 EUR, goście od 1 do 1,40 m płacą 43,50 EUR, dzieci od 85 do 100 m płacą 17,99 EUR. Dzieci do 85 cm wzrostu wchodzą za darmo.
Adres parku wakacyjnego:1-5 Holiday Park Street, 67454 Hasloch
strona internetowa:www.holidaypark.de

11. Belantis z Lipska, Saksonia

ostrzegać! Bilet całodniowy Belantis + zakwaterowanie w hotelu kosztuje tylko 85 euro za osobę! (Kliknij tutaj po więcej informacji)

Sprawdź ten post na Instagramie.

BELANTIS – post udostępniony przez Das AbenteuerReich (@belantis_abenteuerreich)


Otwarty w 2003 roku Belantis Park położony jest na południe od Lipska. To pierwszy tak duży park rozrywki we wschodnich Niemczech. Co roku przyjeżdża tu ponad pół miliona turystów. Oczywiście część z Was widziała to wielokrotnie z samochodów, przejeżdżając przez Polskę autostradą nr 38.

Park podzielony jest na osiem stref tematycznych. Największą popularnością cieszy się kolejka górska „Klątwa Faraona”, gdzie można spaść z największej piramidy w Europie.

W marcu 2018 roku oficjalnie ogłoszono, że park kupią (w całości lub w części) hiszpańscy inwestorzy, którzy przejęli również park kinowy w Bottrop. W związku z tym należy się spodziewać, że w najbliższych latach w Parku Belandi pojawi się więcej atrakcji.

Najważniejsze informacje o Belantis

Opłaty za wstęp do Belantis:Dla odwiedzających w wieku powyżej 11 lat bilety zakupione online zaczynają się od 27,90 € w wybrane dni (lub 44,90 € w kasie), dzieci w wieku od 4 do 10 lat kosztują 27,90 € (online i w wybrane dni lub w kasie) w pudełku po 39,90 € ). Dzieci do lat 4 wchodzą za darmo.
Adres Bellantis:Zur Weißen Mark 1, 04249 Lipsk
strona Belantisa:www.belantis.de

12. Park rekreacyjny Plohn w Lengenfeld, Saksonia (bynajmniej nie Saksonia)

Sprawdź ten post na Instagramie.

Post udostępniony przez Offizielle Fanpage 🎢 (@freizeitparkplohnfanpage)


Otwarty w 1996 roku park był pierwszym parkiem rozrywki w tej części Niemiec po upadku muru berlińskiego. Park powstał na terenie gospodarstwa nastawionego na hodowlę pstrąga. Z czasem farmer dodawał kolejne atrakcje.

Pierwszą atrakcją jest Baśniowy Las, w którym znajdują się postacie z baśni Braci Grimm. W 2000 roku zbudowano pierwszą kolejkę górską. Od tego czasu oferta jest regularnie poszerzana.

Park podzielony jest na osiem stref tematycznych. Najciekawsze z nich to Western City, Elf Forest, Rock Climbing Village i Dinosaur Land.

Najważniejsze informacje o Freizeitpark Plohn

Opłaty za wstęp do Freizeitpark Plohn:Bilety online kosztują 36,00 € (lub 38,00 € w kasie) dla dorosłych i 31,00 € (lub 33,00 € w kasie) dla dzieci w wieku od 4 do 12 lat i powyżej 60 lat. Dzieci do lat 4 wchodzą za darmo.
Adres parku rozrywki Plohn:Calle Rodewischer. 21, 08485 Lengenfeld
Strona internetowa Parku Rozrywki Plohn:www.freizeitpark-plohn.de

References

Top Articles
Latest Posts
Article information

Author: Lilliana Bartoletti

Last Updated: 07/08/2023

Views: 5251

Rating: 4.2 / 5 (53 voted)

Reviews: 92% of readers found this page helpful

Author information

Name: Lilliana Bartoletti

Birthday: 1999-11-18

Address: 58866 Tricia Spurs, North Melvinberg, HI 91346-3774

Phone: +50616620367928

Job: Real-Estate Liaison

Hobby: Graffiti, Astronomy, Handball, Magic, Origami, Fashion, Foreign language learning

Introduction: My name is Lilliana Bartoletti, I am a adventurous, pleasant, shiny, beautiful, handsome, zealous, tasty person who loves writing and wants to share my knowledge and understanding with you.