Kosmetologia we Wrocławiu | Studia stacjonarne (2023)

Studia na kierunku kosmetologia we Wrocławiu są studiami licencjackimi lub podyplomowymi o programach kształcenia trwających zazwyczaj 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia) i kończące się uzyskaniem dyplomu (licencjat lub magister).

Badania w dziedzinie kosmetologii we Wrocławiu.
Rok szkolny 2023/2024
Sposoby uczenia się jeszcze, nie jeszcze
poziom edukacji Studia I i II stopnia
okres 3 lata (pierwszy stopień), 2 lata (drugi stopień)

Termin rekrutacji

Rekrutacja na uczelnie oferujące studia kosmetologiczne na terenie miasta Wrocławia rozpocznie się 3 kwietnia 2023 roku i potrwa do 16 października 2023 roku.Kosmetologia Wrocław - termin wynajmu >

Szkoła Wyższa

We Wrocławiu możesz studiować kosmetologię w ramach swojego kierunku.z1 uczelnia publiczna:Wrocławska Akademia Sportu (AWF)Tak3prywatny (prywatny)Szkoła Wyższaw eksploatacjiNieruchomości (codziennie)OnW niepełnym wymiarze godzin (poza zajęciami).

specjalność

Cechą charakterystyczną nowoczesnych studiów kosmetologicznych jest to, że studenci tego kierunku często podejmują szereg specjalizacji i ścieżek kształcenia.

Popularne specjalizacje w dziedzinie kosmetologii we Wrocławiu:Kosmetyki Ekologiczne,Stylizacja nadwozia z wstawkami,Bioregeneracja i dobre samopoczucie,Makijaż i stylizacja z elementami makijażu.

Wymagać

W procesie rekrutacji na rok akademicki 2023/2024 na studia na kierunku kosmetologia we Wrocławiu najczęściej wnioskowanymi przedmiotami o przyjęcie są: biologia, chemia, fizyka, matematyka.

*Wymagania mogą się różnić w zależności od uczelni i trybu studiów (szczegółowe wymagania znajdują się poniżej).

cena

Studia stacjonarne z zakresu kosmetologii na uczelniach publicznych są bezpłatne. Z drugiej strony będziemy musieli płacić za naukę na uczelniach prywatnych i naukę w niepełnym wymiarze godzin na uczelniach publicznych.Ceny za pierwszy rok studiów wahają się od 4900 zł do 6000 zł.(Lista opłat znajduje się w sekcji poniżej).

(Video) ✍ Kosmetologia- moje studia 💅 | NOWA SERIA! | Semestr 1 odc. 0

Jakie są wymagania rekrutacyjne Kosmetologów we Wrocławiu?

W procesie rekrutacji na studia kosmetologiczne najczęściej brane są pod uwagę następujące tematy zajęć:biologia,przemysł chemiczny,fizyczny,matematyka

Osoby, które chcą w przyszłości rozpocząć studia na kierunku kosmetologia, powinny już dziś rozpocząć przygotowania do egzaminu z kursu. Przedmioty, które należy uważnie obserwować, to chemia, fizyka, matematyka i biologia, ponieważ biologia w dużej mierze czerpie z tych dyscyplin naukowych. Przygotowanie do tych przedmiotów nie tylko otworzy Ci drzwi na studia, ale także znacznie ułatwi Ci dalszą naukę. Możesz także specjalizować się w nauce języka obcego.

Wrocławska Akademia Sportu i Urody - Zapisy na kursy

Osoby chcące rozpocząć studia na kierunku Kosmetologia na AWF we Wrocławiu w roku 2023/2024 muszą zaliczyć kursy z następujących przedmiotów: Biologia, Fizyka i Astronomia, Chemia, Matematyka.Ucz się więcej

Prywatna (prywatna) uczelnia wyższa rekrutacja specjalistów kosmetycznych

Prywatne uczelnie we Wrocławiu zazwyczaj przyjmują kandydatów na zasadzie „kto pierwszy, ten lepszy”.

* Przed przystąpieniem do rekrutacji na wybrany przez Ciebie kierunek studiów powinieneś zapoznać się z wymaganiami obowiązującymi na każdej uczelni. Szczegółowe instrukcje można znaleźć na oficjalnej stronie rekrutacyjnej uczelni. Lista przedmiotów branych pod uwagę podczas rekrutacji może się różnić w zależności od uczelni publicznych.

opis adresu

Kursy z kosmetologii będą koncentrować się wokół medycyny, zdrowia, chemii i nauk biologicznych. Studenci nauczą się wykonywania zabiegów pielęgnacyjnych twarzy i ciała, odmładzania skóry oraz zabiegów upiększających. Ponadto nauczą się analizować skład produktów kosmetycznych i dokonywać wyborów zgodnie z potrzebami każdego rodzaju skóry. Nauczą się także wykonywania profesjonalnego makijażu oraz obsługi profesjonalnego sprzętu medycznego.

(Video) KOSMETOLOGIA - czy warto wybrać i jak wyglądają studia

praca po studiach

Absolwenci znajdą zatrudnienie w gabinetach kosmetycznych, gabinetach medycyny estetycznej, centrach odnowy biologicznej, spa i centrach odnowy biologicznej, gabinetach podologicznych oraz firmach kosmetycznych i farmaceutycznych.

Kursy i przedmioty

Władze Uniwersytetu Wrocławskiego doskonale zdają sobie sprawę z popularności tego kierunku wśród młodych ludzi, dlatego wychodzą naprzeciw potencjalnym kandydatom i oferują ich na wielu uczelniach. Możesz studiować ten kurs w pełnym wymiarze godzin lub poza kampusem.

Z drugiej strony struktura programowa kierunku kosmetologia wyposaża studentów po ukończeniu w kompetencje i umiejętności do pracy w najlepszych klinikach medycyny estetycznej i instytutach kosmetologii. Niezbędne elementy pozwolą przyszłym kosmetologom pracować z pacjentami przy użyciu tradycyjnych metod i najnowszych technologii.

Jakie przedmioty obejmuje kurs?

 • Histologia
 • Fizjologia i patofizjologia
 • styl wyglądu
 • Pielęgnacja urody
 • dermatologia
 • chemia kosmetyczna
 • Farmakologia
 • Fizjoterapia i Masaż
 • praktyka piękna
 • zioła

ogólne cele edukacyjne

Kosmetologia to interdyscyplinarna dziedzina, na którą składa się kilka działów, do których należą: Kosmetologia Kosmetologii, która działa na rzecz poprawy atrakcyjności fizycznej oraz Kosmetologia Terapii, która przywraca skórze prawidłowy stan. W trakcie studiów uczestnicy zdobędą również wiedzę na temat zagadnień związanych z produkcją i analizą produktów kosmetycznych. Ponadto przyszli specjaliści zdobędą umiejętności, które pozwolą im między innymi projektować strategie marketingowe, tworzyć oferty usług czy kreować osobisty wizerunek.

Zapotrzebowanie na usługi kosmetyczne we współczesnym społeczeństwie jest coraz większe, dzięki czemu pacjenci mogą nie tylko zadbać o swoją skórę, ale także poprawić swój wygląd. Przykładowo absolwenci tego kierunku mogą pracować w salonie odnowy biologicznej, a także samodzielnie organizować, wyposażać i prowadzić salon kosmetyczny. Kosmetolodzy są zawsze gotowi do współpracy z dermatologami w trosce o zdrową i chorą skórę, znają też tajniki makijażu i makijażu codziennego.

Kosmetyczka przeprowadza wywiad z pacjentem i stawia diagnozę. Wykorzystują technologię do korygowania wyglądu określonych części ciała poprzez makijaż lub twarz. Uczestnicy będą mieli możliwość zdobycia umiejętności, które pozwolą im: Analizować i interpretować skład produktów kosmetycznych oraz ich samodzielną produkcję. Absolwenci tego kierunku studiów posiadają umiejętności w następujących obszarach: Marketing produktów i usług kosmetycznych: potrafią promować i zarządzać markami kosmetycznymi, a także usługami kosmetologicznymi, pielęgnacyjnymi i pielęgnacyjnymi.

Gdzie studiować kosmetologię we Wrocławiu?

Możesz studiować na jednej uczelni publicznej: Wrocławskiej Akademii Sportu oraz kilku uczelniach niepublicznych (prywatnych): Dolnośląskiej Szkole Wyższej, Wrocławskim Niepublicznym Uniwersytecie Medycznym i Wrocławskim Uniwersytecie Fizjoterapii.

Rekrutacja na studia I stopnia na kierunku Kosmetologia AWF we Wrocławiu na rok akademicki 2022/2023Oferuj bezpłatną naukę w pełnym wymiarze godzin.Ponadto uczelnie sportowe oraz prywatne uczelnie i uczelnie również mają płatne miejsca na studiach.Cena za pierwszy rok studiów to około 5150 zł.

Uniwersytet Wrocławski - Katedra Kosmetologii:

Kontynuuj czytanieUczelnie we Wrocławiu

ograniczenia miejsc

Rekrutacja na poszczególne kierunki odbywa się w ramach limitów miejsc: Uczelnia przyjmuje kandydatów na podstawie wyników postępowania kwalifikacyjnego, w trakcie którego tworzona jest tabela rankingowa.

(Video) Studia NIESTACJONARNE - jak wyglądają i dla kogo są?

* Uczelnie publiczne, studia stacjonarne pierwszego stopnia i jednolite studia podyplomowe (nabór 2022/2023)

Ile kosztuje badanie?

Bezpłatne studia można odbyć tylko w ramach studiów stacjonarnych na uczelni publicznej: studia niestacjonarne na uczelni publicznej oraz studia na uczelni niepublicznej są odpłatne.

 • Dolnośląski Uniwersytet - od 5150 zł

*Cena za pierwszy rok studiów (rekrutacja 2022/2023). Szczegóły dotyczące czesnego, miejsc, opłat rekrutacyjnych i wszelkich opłatOferty i rabaty można znaleźć na stronie internetowej Uczelni.

kiedy następuje rekrutacja

Dokumenty rekrutacyjne można złożyć osobiście w siedzibie wybranej uczelni lub pocztą (elektroniczną lub tradycyjną). Preferowana forma dostawy przesyłki może się różnić w zależności od uczelni.

Termin rekrutacji wyników rekrutacji 2022 we wrocławskich uczelniach publicznych:

 • Wrocławska Akademia Sportu - 14.07.2022

*Rekrutacja na studia I stopnia, stacjonarne studia I stopnia oraz jednolite studia podyplomowe (rekrutacja 2022/2023)

Ucz się więcejWyniki rekrutacji na uniwersytet

Jak złożyć dokumenty zamówienia

Dokumenty umowy można złożyć osobiście bezpośrednio w centrali wybranej uczelni. Czasami jednak niektóre uczelnie pozwalają, a nawet preferują dostarczanie kompletnych zestawów dokumentów drogą pośrednią, np. tradycyjną pocztą lub e-mailem.

kiedy składamy prace naukowe

Etap poświęcony prezentacji dokumentów przetargowych rozpoczyna się zwykle bezpośrednio po ogłoszeniu wyników postępowania przetargowego, terminy ustalane są indywidualnie przez uczelnie. Kwalifikujący się kandydaci muszą złożyć wymagane dokumenty potwierdzające w ciągu kilku dni; w przeciwnym razie mogą zostać usunięci z listy przyjęć.

Ucz się więcejTermin składania prac naukowych

Terminy składania dokumentów studiów na wrocławskie uczelnie publiczne w 2022 roku:

 • Akademia Sportu we Wrocławiu – od 15 lipca 2022 do 18 lipca 2022

*Rekrutacja na studia I stopnia, stacjonarne studia I stopnia oraz jednolite studia podyplomowe (rekrutacja 2022/2023)

** Dane dotyczące wymagań, cen, ograniczeń i terminów są jedynie orientacyjne i mogą się różnić w zależności od obszaru studiów. Dokładność danych należy zweryfikować na stronie.uczelnia internetowa.

(Video) Czy polecam Tobie studia online?

Uczelnie we Wrocławiu - Kosmetologia:

Szkoła Sposoby uczenia się poziom edukacji
Wrocławska Akademia Sportu(Szkoła Fizjoterapii) jeszcze, nie jeszcze Studia I i II stopnia dalej
Dolnośląski Uniwersytet DSW jeszcze, nie jeszcze nauka pierwszego stopnia dalej

W tabeli uwzględniono uczelnie oferujące studia w ramach dziedziny badawczej lub zawodowej

25 uczelni we Wrocławiu

Wrocław jest jednym z największych ośrodków akademickich. Prawie 100 000 studentów studiuje na 10 uczelniach publicznych i kilku uczelniach prywatnych. Według rankingu oceniającego blisko 200 uczelni,Uczelnie we WrocławiuTo jeden z najlepszych w kraju.

Ranga i ranga są również ważnekierunek studiówzapewniająUniwersytet Wrocławski, współpracy z sektorem biznesowym oraz wzmożonej współpracy i powiązań międzynarodowych.

kontrolaUczelnie i kierunki studiów we Wrocławiu


#musisz wiedzieć

Jakie studia medyczne wybrać?

co zabrać do liceum

(Video) 10 NAJGORSZYCH KIERUNKÓW STUDIÓW

Videos

1. 7 KIERUNKÓW STUDIÓW PO KTÓRYCH ZAROBISZ NAJWIĘCEJ
(Dla Pieniędzy)
2. Kierunek Kosmetologia
(AWF Wrocław)
3. co chciałabym wiedzieć zanim poszłam na studia
(basia sas)
4. Ks. Natanek. Studia zaoczne nie służą chwale Boga
(PoloniaFidelis)
5. 7 NAJLEPIEJ PŁATNYCH ZAWODÓW
(Dla Pieniędzy)
6. Jakie powikłania grożą po źle wykonanym zabiegu medycyny estetycznej
(Klinika Janeczko Medycyna Estetyczna i dermatologia Kraków)

References

Top Articles
Latest Posts
Article information

Author: Arielle Torp

Last Updated: 18/08/2023

Views: 5347

Rating: 4 / 5 (61 voted)

Reviews: 92% of readers found this page helpful

Author information

Name: Arielle Torp

Birthday: 1997-09-20

Address: 87313 Erdman Vista, North Dustinborough, WA 37563

Phone: +97216742823598

Job: Central Technology Officer

Hobby: Taekwondo, Macrame, Foreign language learning, Kite flying, Cooking, Skiing, Computer programming

Introduction: My name is Arielle Torp, I am a comfortable, kind, zealous, lovely, jolly, colorful, adventurous person who loves writing and wants to share my knowledge and understanding with you.