Adoptuj psa ze schroniska! Te urocze czworonożne przyjaciółki czekają na nowy dom [FOTO] (2023)

Andres

Anddruk (nr prot. 1844/16) to średniej wielkości pies urodzony około 2006 roku. On jest z Petersburga. Andrzej Kevic. Za każdym razem był w schronisku, niestety za drugim razem został tu na stałe. :(

Andrew K był kiedyś nietolerancyjny w stosunku do innych psów, ale z wiekiem stał się spokojniejszy i teraz akceptuje suki, jest wobec nich przyjacielski lub po prostu trzyma się z daleka.
Niestety, Andrews nie widzi na prawe oko, ale wcale się tym nie przejmuje. Kiedy wyszedł z klatki był trochę zdezorientowany i szczekał na inne psy, ale gdy tylko znalazł się za drzwiami schroniska, pobiegł do przodu, szczęśliwy, że w końcu się stamtąd wydostał.

Niestety jego kondycja się pogorszyła, ale nadal lubi spacery, choć znacznie krócej.

Jest imponującym psem. Przytuliła mężczyznę, którego tak bardzo potrzebowała. Cudowne zwierzątko dla każdego, kto da mu szansę. :) Anddruk jest wykastrowany i gotowy do adopcji.

14 zdjęć

lekarz

Doktor (P-2110/16) to średni sznaucer urodzony około 2015 roku. Do schroniska trafił 27 grudnia 2016 roku z ulicy Składowej.

Był przystojnym czarnym mężczyzną w białym krawacie i białych kolcach na stopach. Ma dużą moc, która nie mieści się w małym pudełku. Dlatego podczas spacerów jest bardzo podekscytowany i ciekawy wszystkiego, co dzieje się wokół niego. Ciągle węszy, szuka i szczeka na przechodzące psy, ma kiepskie relacje z innymi psami. Czasami trudno go kontrolować, ponieważ jest taki silny. Jest towarzyski i przyjacielski w stosunku do ludzi. Uwielbia z nim przebywać.

Imię Doktor jest trochę dziwne, ale dobrze do niego pasuje. Patrząc na niego zapominasz o troskach i smutkach, serce przepełnia radość, a uśmiech mimowolnie pojawia się na twarzy.

Lekarze są wykastrowani i są do adopcji. Będzie idealnym towarzyszem dla aktywnych rodzin, które dużo czasu spędzają na świeżym powietrzu.

10 zdjęć

konkurencyjnie

Garon (P-121/12) to niski samiec urodzony około 2009 roku. W schronisku od września 2011r.

Jest psem typowym bezpański, nieśmiały i podejrzliwy w stosunku do ludzi. Każdy kontakt z człowiekiem budzi w nim strach i nawet cukierek go nie przekupi. Chociaż był przerażony, Garen nie okazywał żadnej agresji, ani nie walczył. Jednak dobrze dogaduje się z innymi psami i w ich towarzystwie czuje się bezpieczniej, więc powrót do domu z kolejnym spokojnym czworonożnym przyjacielem byłby dla niego idealny.

Dla Garena szuka spokojnego opiekuna, który pomoże mu powoli zjednywać sobie ludzi i nabierać odwagi bez przymusu. Garonek potrafił nawiązać kontakt ze Strażnikiem i choć wciąż nie śmiał okazywać radości, chętnie podążał za swoimi ochotnikami. daj temu czas. Najlepiej dom z ogródkiem, bo mieszkanie w bloku jest dla Garonka stresujące. Został wykastrowany.

(Video) LIVE: Adoptable Dog Looking for Forever Home at NYC Shelter - JEYRAN | The Dodo LIVE

13 zdjęć

Sylwek

Sylwek (Reg. P-244/16) to pies do kolan urodzony około 2007 roku. Do schroniska przy ulicy Mickiewicza trafił 18 czerwca 2016 roku.

Jest wesołym i towarzyskim psem. Schronienie i wiek pozbawiły go części witalności, ale jego dusza była młoda. Ta młodzieńcza energia przenika ich spacery, a najlepszymi trasami są leśne szlaki, a potem strumienie. Z drugiej strony jest szczeniakiem poszukującym przygód. Przy ludziach mdleje, chce się bawić, jest bardzo towarzyski. Jego interakcje z psami były gorsze, bo Sylwek był bardzo podekscytowany wyprowadzeniem drugiego obcego psa na spacer, ale w schronisku mieszkał na wspólnym wybiegu z innym psem i suczką i nie było między nimi konfliktu.

Schronisko to miejsce tymczasowej opieki. Dla Sylwka ten czas trwał ponad 3 lata. W więzieniu jest czarny, starszy i dyskretny. Znalezienie domu dla takiego psa jest bardzo trudne.

Został wykastrowany i jest do adopcji.

11 zdjęć

Tofiny

Tofiniusz (P-1972/16) to mały, przypominający pinczera mieszaniec urodzony około 2006 roku.

To mały pies o bystrym, towarzyskim usposobieniu, ale na pierwszy rzut oka wydaje się obojętny na obcych. Na spacerach zachowuje się wzorowo: nie ciągnie i nie ciągnie. Zna komendy typu siad i opuść nogę. Lubi moczyć stopy w strumyku. Na spacerach reaguje na swoje imię i biega na wołanie.

Mimo swojego wieku Tofonius był żywym psem, a jego oddech był wszędzie. Brał udział w takich wydarzeniach jak Herbata na czterech nogach, udowadniając, że jest idealnym towarzyszem na kawę lub kolejną miejską wycieczkę. Jeździ ładnym samochodem. Tofinius to pies kochający dzieci. Jego relacje z innymi psami są różne. Lubi dominować nad drużyną. Jeśli znajdziesz psa o równie silnej dominującej osobowości, to pokazuje, kto tu rządzi. Nie był testowany pod kątem bezpośredniego kontaktu z kotami.

Tofinio są wykastrowane i gotowe do adopcji.

13 zdjęć

(Video) LC4 has a full house of adoptable dogs waiting for their forever home

Zettery

Zetes (P-879/14) to duży pies urodzony około 2006 roku.
Do schroniska trafił w 2014 roku. Niestety zamknięcie w małym schronisku i brak ruchu sprawiły, że miał lekką nadwagę. Mimo swojego wieku i kilku kilogramów Zetes naprawdę lubi chodzić: na początku ciągnie, ale szybko się uspokaja i chodzi z gracją. Tak bardzo kocha wodę, że trudno było go wyciągnąć z rzeki, którą mijaliśmy na spacerze. :) Na pierwszy rzut oka nie zawsze interesował się ludźmi, ale przy odrobinie cierpliwości Zet okazał się miłośnikiem zwierząt.

Jest łagodnym psem, który potrafi ignorować inne psy. Zetes nie lubi ruchu ulicznego, wpada w przejeżdżający samochód lub rower, ale widać, że z każdym kolejnym spacerem staje się to coraz mniejszym problemem – Zet ponownie dostosowuje się do otaczającego go świata. Był ślepy na jedno oko, ale to mu nie przeszkadzało.

Został wykastrowany.

9 zdjęć

ogród zoologiczny

Zofinka (P-2076/16) to pies do kolan urodzony około 2014 roku. Do schroniska trafiła 9 grudnia 2016 roku. Doznała nieoperacyjnego urazu biodra, przez co jej tylna noga utykała, ale to naprawdę nie powstrzymało jej przed szalonym funkcjonowaniem. Jest wesoły i lubi się bawić. Na spacerach jest pełen energii :) Jest bystry i szybko się uczy (szczególnie motywowany smakołykami ;) ). Dobrze dogaduje się z innymi psami, ale ma silny i dominujący charakter. Uwielbia być w centrum uwagi, jest otwarty na pieszczoty i wszelkie czułości.

Zofinka została wykastrowana i jest do adopcji.

8 zdjęć

Nie rób

Aza (Reg. P-271/13) jest suczką do kolan urodzoną około 2012 roku.

Trafił do schroniska jak dzikie młode. Ponieważ tak bardzo potrzebuje kontaktu z człowiekiem, bardzo się poprawił. Kiedy zdobędziesz jego zaufanie, spojrzy na ciebie i odwzajemni je z miłością. Warunki mieszkaniowe mają negatywny wpływ na jego zachowanie i łatwo się denerwuje. Jednak wystarczy wyjść ze schroniska i Aza zamienia się w zupełnie innego psa, spokojnego i spokojnego. Na spacerach lubi się zdrzemnąć i przewrócić na bok, by opiekun mógł podrapać się po brzuchu. W pudełku mieszka ze swoim psem Biesem i są zgraną parą. Towarzystwo psa zrównoważonego ma dla niego wiele zalet. Ma gęstą sierść, o którą trzeba dbać. Na szczęście Aza nie ma nic przeciwko zrobieniu jej włosów, o ile robi to ktoś, komu ufa.

Aza nie jest psem dla każdego. Każdy, kto zdecyduje się na jej adopcję, musi być doświadczonym właścicielem psa.
Została wysterylizowana i czeka na nowy dom.

8 zdjęć

Esme

Esme (P-3024/18) to pies do kolan urodzony około 2014 roku. Trafiła do schroniska z ul. w lipcu 2018r. Zielonogórska.

Esme to pies, który był maltretowany w przeszłości. Obawiając się założyć obrożę, szybko uniesiona ręka przygwoździła go do ziemi. Jest jednak bardzo uległa i bardzo chętna do kontaktu z człowiekiem.

Mimo wszystkiego co musi przejść jest szczęśliwym psem. Na spacerach jest spokojna i trochę nieśmiała, ale jednocześnie ciekawa świata. Bez ciągnięcia smyczy grzecznie nadepnij na nogę ochotnika. Chętny do odkrywania nowych okolic. Po wypuszczeniu na wybieg podskoczyła i pobiegła z radością. Uwielbia być przytulany i głaskany, szczególnie za uszami i na brzuszku. Ma okropne relacje z innymi psami, więc powinna być jedyną futrzastą w swoim nowym domu.

Esme potrzebuje spokojnego i zrównoważonego opiekuna, który pozwoli jej cieszyć się ciszą i spokojem w swoim domu. Preferowany dom bez dzieci. Została wysterylizowana.

10 zdjęć

zula

Zula (P-11/12) jest suczką do kolan urodzoną w 2007 roku i od tego czasu mieszka w schronisku odkąd przyjechała tu ze swoją siostrą Zrywką kiedy były szczeniętami. Niestety jest tu do dziś.

Teraz Zula też nie byłaby zainteresowana gośćmi schroniska, ponieważ jest psem nieufnym wobec obcych.

Potrzebuje codziennego kontaktu i opieki, a wtedy zaufa i zapomni o swoich obawach.

Próbuje nawiązać kontakt pomimo strachu, a on podchodzi i pozwala ci go pogłaskać. Oczywiście chcesz zachować spokój wokół niej, aby jej nie przestraszyć, ponieważ każdy nagły ruch ją zaskoczy. Jego relacje z psami są różne. Może się z nimi dogadać, o ile nie pozwolą jej sobą rządzić. Nasza ostrożna Zula ma upartą osobowość i uwielbia oszukiwać inne psy.

Wiemy, że szanse Zuli na adopcję są nikłe, najlepsze lata ma za sobą, może nie jest szczególnie piękna i chętna do kontaktu z człowiekiem, nie potrafi czarować, ale zawsze trzeba poczekać! :) Najlepsze domy są gdzieś dalej, w cichym i spokojnym miejscu.

6 zdjęć

noga

Klara vel Hanka (P-1917/16), kobieca do kolan urodzona około 2013 roku, przebywa w schronisku od sierpnia 2016 roku.

Mieszkam w bloku z dziećmi, psami i kotami i wszystko jest w harmonii. Niestety oddział wylądował w bunkrze.

Mimo, że jest wspaniałym psem, ma pecha :( jest zdyscyplinowana, bardzo mądra, odważna, odbiera telefony, jej działania motywowane są smakiem, a do tego jest okropnym żarłokiem :) Żywy, fizyczny Ma silny charakter i osobowość, ale wie, jak ujarzmić, jeśli jest odpowiednio pokierowany. Pragnie bliskości człowieka, uwielbia pieszczoty. Na początku niektórzy mężczyźni się o nią martwili, ale naszym zdaniem problem ten całkowicie zniknął. Hania dobrze dogaduje się z psami, ale ma dominujący charakter
Przy całej swojej sile i mocy Hania była bezsilna. Porzucona ze względu na zdrowie. Coś jest nie tak z twoim kręgosłupem szyjnym. W schronisku przeszła operację usunięcia torbieli szyjki macicy. Jest w pełni funkcjonalny i całkowicie nieograniczony, ale możliwe jest, że to się rozwinie. Nie jest jasne, w jakim stopniu, kiedy i czy jest szansa, ale jest szansa, chociaż od operacji Chania żyje i ma się dobrze. Potrzebujesz domu z odpowiedzialnymi i oddanymi ludźmi. Jest dziwką o wielkim sercu i tego samego szukamy dla niej.

Dom - najlepiej bez schodów. Hanias jest bezpłodny.

10 zdjęć

czerpać

Zrywka (P-14/12) to suczka urodzona w 2007 roku, do kolan. Do schroniska trafił wraz z siostrą Zurą, gdy był jeszcze małym kociakiem. Jest bardzo nieśmiała i unika bliskości ludzi, reagując podbiegiem do wyciągniętej ręki.

Mimo obaw potrafi się przebić, a co najważniejsze zaufać komuś, kogo zna od dawna, choć nie potrafi się w pełni zrelaksować. Zrywka coraz chętniej wychodzi na spacery poza schroniskiem. Z ciekawością i strachem bada otaczający go świat. Ładnie chodzi na smyczy i jest bardzo blisko właściciela. Boi się hałasów i nagłych ruchów, więc upewnij się, że jesteś przy nim spokojny. Zrywka to idealny pies dla osoby cierpliwej, lubiącej wyzwania, dla której każdy mały sukces w pracy z bardzo powściągliwym psem jest wielką nagrodą i satysfakcją. Dobrze sprawdza się również w domach z dużą ilością psów, gdyż lepiej czuje się w swojej klasie.

Została wykastrowana i jest do adopcji.

5 zdjęć

Jak adoptować psa ze schroniska? Warunki, wymagania, zasady

Jeśli zdecydujesz się na adopcję psa ze schroniska, prawdopodobnie jesteś życzliwą osobą o wrażliwym sercu i szczerą chęcią pomocy psu, którego los cierpi. To bardzo piękna i godna szacunku postawa. Pamiętaj, że każdy pies potrzebuje bezpieczeństwa i przynależności, więc jeśli otoczysz go miłością, on odwzajemni Twoją miłość.

Jakie są wymagania do adopcji psa? Więcej informacji można uzyskać w schronisku dla zwierząt w Białymstoku. Skorzystaj z serwisu wpisując adreshttps://www.schronisko.bialystok.pl/adopcjaLub za pośrednictwem następujących danych kontaktowych:

 • Od poniedziałku do piątku 10.00-17.00
 • Sobota 10.00-16.00
 • II niedziela każdego miesiąca 10.00-14.00

Jaka jest najlepsza adopcja? - zrealizowane!

FAQs

Jak długo trwa Adopcja psa ze schroniska? ›

To, ile trwa adopcja psa, zależy od schroniska. Musisz jednak uzbroić się w cierpliwość. Proces adopcji może potrwać nawet kilka tygodni. Pamiętaj też, że po przybyciu do nowego domu, pies potrzebuje czasu, żeby się zaaklimatyzować.

Ile kosztuje adopcja psa ze schroniska? ›

Adoptowanie psa co do zasady jest bezpłatne. Niekiedy niesie z sobą obowiązek uiszczenia datku na rzecz schroniska czy fundacji - co zależy od regulaminu schroniska. Kwoty wahają się od 20 do 200 zł. Zwierzęta przeznaczone do adopcji w większości są już wykastrowane lub wysterylizowane.

Czy warto adoptować psa ze schroniska? ›

Dzięki adopcji możemy zupełnie odmienić psie życie. Przyjęcie do domu czworonoga pozwala obserwować, jak każdego dnia zmienia się – z zalęknionego i smutnego w tryskającego radością i energią. Adopcja jest też niepowtarzalną okazją do budowania u psa od nowa zaufania do ludzi i kształtowania jego zachowań.

Jak wygląda proces adopcji psa ze schroniska? ›

Pierwszym krokiem w drodze do adopcji zwierzaka ze schroniska, jest wizyta w schronisku, by zapoznać się ze zwierzakami, które obecnie czekają na adopcję. Pracownicy bądź wolontariusze schroniska przeprowadzą z Tobą wywiad, w trakcie którego zbiorą niezbędne informacje do wybrania dla Ciebie najlepszego zwierzaka.

Jak długo pies ze schroniska przyzwyczaja się do nowego właściciela? ›

Po wprowadzeniu psa do nowego mieszkania pozwólmy mu najpierw spokojnie się rozejrzeć, obwąchać i poznać nowy teren. Psy bardzo łatwo dostosowują się do nowych sytuacji. Żeby przyzwyczaić się do nowego miejsca pies potrzebuje około dwóch, maksymalnie trzech dni.

Po jakim czasie pies przywiązuję się do nowego właściciela? ›

W tym etapie szczeniak uczy się jak przystosować się do życia wśród ludzi. Najlepiej więc by po ukończeniu 7 tygodni mógł znaleźć się w domu nowych właścicieli.

Na co zwrócić uwagę przy adopcji psa? ›

Szykując się do adopcji warto zadać im następujące pytania:

Jaka jest jego historia? (Jak długo przebywa w schronisku, czy miał wielu właścicieli, jak był traktowany zanim trafił do schroniska?) Jeśli mamy w domu zwierzęta lub małe dzieci to warto zapytać jaki jest stosunek psa do dzieci i innych zwierząt?

Ile schronisko dostaje za psa? ›

Oczywiście możesz też znaleźć i rasowego psa w schronisku, którego adopcja jest najdroższa. Ogólnie cena adopcji waha się od 20 złotych (za szczeniaka) do 200 złotych (za psa rasowego).

Czy pies ze schroniska to dobry pomysł? ›

Adopcja psa ze schroniska lub przygarniecie czworonoga z fundacji, ma wiele zalet. Zdecydowanie największą z nich jest możliwość odmiany życia psa, nawet starszego. Niestety często im pies starszy, tym mniejsza szansa na jego adopcję. Nie zawsze trzeba mieć psa od szczeniaka, by móc z nim wieść dobre życie.

Czy pies ze schroniska jest wdzieczny? ›

Decyzja o adopcji czworonoga ze schroniska zapobiega wspieraniu pseudohodowli. Ponadto zwierzęta adoptowane są bardziej wdzięczne za poprawę ich losu i warunków życia. Wielokrotnie adopcja jest dla takich psów wybawieniem. Zabierając psa ze schroniska, zmniejszamy przepełnienie schronisk i bezdomność.

Jakie warunki trzeba spełnić aby adoptować psa? ›

By adoptować psa, kota i inne zwierze musisz być osobą pełnoletnia. Zwierzęta nie zostaną wydane osobą, które chcą je podarować komuś jako „prezent” Adoptujący musi wyrazić zgodę na wizytę przed adopcyjną oaz wizyty po adopcyjne. Adoptujący podpisuje umowę adopcyjną i akceptuje zawarte w umowie warunki adopcji.

Dlaczego warto adoptować starszego psa? ›

Przez adopcję starszego psa wyrażamy współczucie i szacunek dla życia w każdym wieku, jak również protest przeciwko bezmyślnemu niehumanitarnemu rozmnażaniu psów, czy to dla zysku czy dla zabawy. I tak jak szczenię ma całe życie przed sobą tak starszy pies też ma przed sobą całą resztę swojego życia.

Jak dlugo czeka się na adopcję? ›

Przeciętny czas trwania procesu adopcyjnego, od momentu zarejestrowania kandydata na rodzica do orzeczenia przez sąd adopcji dziecka, wynosi dwa lata. Przepisy nie określają czasu oczekiwania kandydatów na rozpoczęcie szkolenia od momentu zgłoszenia do ośrodka.

Jak wygląda wizyta przedadopcyjna? ›

Wizyta przedadopcyjna i spacery zapoznawcze

Nie przypomina to również przesłuchania. To zwykła, krótka rozmowa przy kawie, podczas której można dowiedzieć się więcej na temat wybranego zwierzęcia, dając możliwość poznania się wolontariuszom i pracownikom organizacji.

W jakim wieku pies do adopcji? ›

Jeśli szczeniaka zabiera się od matki lub rodzeństwa zbyt wcześnie, pozbawia się go ważnych etapów behawioralnego i emocjonalnego rozwoju. Co do zasady, najlepiej kupować psa między 7 a 9 tygodniem życia.

Czy pies szybko przyzwyczai się do nowych właścicieli? ›

Szczeniakowi lub młodemu psu dużo łatwiej będzie przyzwyczaić się do nowego opiekuna. Psi senior będzie potrzebował zdecydowanie więcej czasu. Trudno jest jednoznacznie powiedzieć czy będą to dni, czy tygodnie. Zdarzają się zwierzęta, które smutek rozstania z poprzednim opiekunem przeżywają przez kilka miesięcy.

Po jakim czasie pies się przyzwyczaja? ›

Kot czy pies, który jest adoptowany ze schroniska, potrzebuje czasu i dużo miłości, by dobrze poczuć się w nowym miejscu. Okres adaptacji można podzielić przy tym na dwa etapy – pierwszy trwa około 7-8 tygodni, czyli około 2 miesiące.

Jak przyzwyczaić psa do nowej osoby? ›

Pozwalamy pupilowi zjeść przekąskę, po czym powtarzamy cały schemat, jednak skracając odległość (do np. 4 metrów). Z powtórki na powtórkę stopniowo zmniejszamy dystans. Gdy nasz pies będzie już czuł się bezpiecznie przy obcej osobie, może ona spróbować podać zwierzakowi jedzenie z ręki.

Czy pies lubi jak się do niego mówi? ›

Możesz okazać miłość swojemu psu poprzez wspólne spędzanie czasu na zabawie oraz spacerach. Dla twojego pieska to bardzo ważne gdy poświęcasz mu dużo swojej uwagi. Psy lubią kiedy się je głaszcze i do nich mówi.

Po czym poznać że pies wybiera właściciela? ›

Jak szczeniak wybiera pana? Przede wszystkim szuka osoby, która będzie w pełni na niego otwarta i gotowa pomóc mu w każdej sytuacji. Psy wyjątkowo cenią sobie pewność siebie i stanowczość. Chcąc mieć pewność, że będą miały u kogo szukać pomocy w złych chwilach.

Dlaczego pies kładzie się na moich nogach? ›

Szuka bliskości z właścicielem. Poszukiwanie bliskości z właścicielem jest oznaką, że pies czuje się przy nim dobrze. Jeśli Twój pies przychodzi do Ciebie po to, by spokojnie poleżeć przy Twojej nodze czy uciąć sobie drzemkę, jest pewne, że czuje się przy Tobie szczęśliwy i bezpieczny.

Czy można oddac psa z adopcji? ›

Dlatego możliwość zwrócenia adoptowanego psa z powrotem do schroniska istnieje tylko w wyjątkowych i uzasadnionych przypadkach, rozpatrywanych indywidualnie. Ważne jest również to, że adoptując niewysterylizowane/niewykastrowane zwierzę, zobowiązujesz się do zapewnienia tego zabiegu.

Kiedy można oddać psa do schroniska? ›

Ciężka choroba opiekuna, konieczność natychmiastowej przeprowadzki, agresja psa wobec domowników, niszczenie w domu pod nieobecność opiekuna czy ciągłe walki z drugim psem to częste powody oddawania psa do schroniska.

Co zrobić żeby odzyskać psa ze schroniska? ›

Odzyskanie. Jeżeli właściciel odnalazł zaginione zwierzę o chwilę za późno i zostało ono już adoptowane, sprawa zaczyna się komplikować. Do odzyskania zwierzęcia niezbędne będą dowody świadczące o prawnym posiadaniu psa czy kota. Pomocne będą tu wszelkie zdjęcia, filmy, książeczka zdrowia, numer czipa czy świadkowie.

Jak dostać 500 plus dla psa? ›

Jak uzyskać 500 plus na psa lub kota

Musimy posiadać dowód, który poświadczy nasze miejsce zamieszkania, a także pokazać dokumenty potwierdzające odprowadzanie przez nas podatków w danym regionie. Nasz zwierzak zaś musi mieć ukończonych sześć miesięcy i nie mieć przeciwwskazań do znieczulenia ogólnego.

Czy trzeba płacić podatek za psa ze schroniska? ›

Zgodnie z przepisami prawa za jednego psa nie płaci osoba, która posiada orzeczenie o dowolnym stopniu niepełnosprawności, a pies jest psem asystującym. Nie zapłacą też osoby z orzeczeniem o znacznym stopniu niepełnosprawności oraz te mające powyżej 65 lat i samodzielnie prowadzą gospodarstwo domowe.

Skąd schroniska mają pieniądze? ›

Fundusze na utrzymanie schronisk pochodzą głównie z budżetów samorządowych oraz od prywatnych darczyńców. W wielu placówkach pieniędzy jednak brakuje. Przepełnienie, brak środków na karmę, lekkomyślność właścicieli niechcianych zwierząt - to tylko niektóre z problemów, z jakimi borykają się schroniska.

Co po adopcji psa ze schroniska? ›

W początkowym okresie po adopcji nie zapraszaj do domu gości – niech pies oswoi się najpierw z obecnością domowników i poczuje bezpiecznie w ich towarzystwie. Posłanie dla psa połóż w ustronnym miejscu, z dala od przejść – tak, aby pies miał tam swoje bezpieczne schronienie.

Czy można zmienić imię psa ze schroniska? ›

Jeśli nadaliście psu nieodpowiednie imię, lub przygarnęliście ze schroniska psa z imieniem, które wam nie pasuje pojawia się pytanie, czy można psu takie imię zmienić? Odpowiedź brzmi – tak. Psy oczywiście przyzwyczajają się do brzmienia swojego imienia i dość szybko uczą się na nie reagować.

Dlaczego psy trafiają do schroniska? ›

psy, których właściciele zmarli lub znaleźli się w szpitalach lub hospicjach a rodzina nie chcąc zaopiekować się psem oddaje go do schroniska. Są to często psy przyzwyczajone do dobrych warunków, rozpieszczane, bardzo tęskniące za swoim właścicielem.

Czy psy ze schroniska są agresywne? ›

Mówi się, że zwierzęta wzięte ze schroniska częściej bywają agresywne. Nie jest to jednak prawda. Często są to psy po przejściach, odłowione, słabo socjalizowane, co nie znaczy, że mają większe predyspozycje do wykazywania zachowań agresywnych.

Jak zachowuje się pies ze schroniska? ›

Taki pies szybko się uczy i stara przypodobać wszystkim domownikom. Zazwyczaj nie sprawia większych problemów. Może się jednak okazać, że z łatwością poczuje się najważniejszym członkiem rodziny i zacznie przyjmować postawy dominujące wobec domowników.

Jak przywitać psa w nowym domu? ›

Dobrym rozwiązaniem jest zabranie ze sobą rzeczy, takiej jak np. kocyk dla psa czy zabawka dla psa Twojego. Znajomy zapach w nowej przestrzeni doda mu otuchy. Chcąc aby nasz pupil miał lepsze wspomnienia z pierwszego pobytu w nowym domu, warto aby była przy nim miska dla psa i jego ulubiona karma.

Dlaczego mój pies chodzi za mną krok w krok? ›

Pies kocha Cię ponad wszystko

Jeśli pies chodzi za Tobą krok w krok, oznacza to również, że Cię po prostu bardzo kocha i chce Cię w każdej chwili móc obronić — nawet jeśli nie jest urodzonym psem obronnym. Nie miej więc mu za złe, jeśli skomle pod zamkniętymi drzwiami łazienki.

Jak wygląda umowa adopcyjną psa? ›

Umowa adopcji psa nie jest ujęta w żadnym akcie prawnym, może mieć formę dowolną, czyli ustną lub pisemną. Nie istnieje także wykaz treści, które muszą się w takiej umowie znaleźć, więc każda hodowla, schronisko lub opiekun tymczasowy, współpracujący ze schroniskiem dla bezdomnych zwierząt, używa swojego wzoru.

Ile gmina płaci za psa w schronisku? ›

- Za każde zwierzę w schronisku płacimy ok. 3 tys. zł rocznie, rekompensata dla mieszkańców w wysokości 1000 zł za adopcje psa pozwala w dużej mierze odciążyć nasz budżet - mówi Wirtualnej Polsce Teresa Matuszewska z Urzędu Miejskiego w Strykowie.

Czy warto brac 2 letniego psa? ›

Podczas swojego dotychczasowego życia mógł doświadczyć wiele dobrych jak i zapewne przykrych rzeczy. Taki piesek już z pewnością ma wyrobione podstawowe odruchy postępowania w danej sytuacji. Nie mniej jednak adopcja dorosłego psa jest równie dobrym, pomysłem jak przygarnięcie szczeniaka.

Dlaczego warto adoptować zwierzę? ›

Zyskujesz oddanego, wspaniałego przyjaciela na długie lata, który obdarzy Cię miłością bezwarunkową do końca swoich dni. Decydując się na adopcję zwierzęcia ze schroniska masz możliwość zadecydować jaki zwierzęcy charakter ci odpowiada, szczególnie jeśli chodzi o zwierzęta dorosłe i starsze.

Jak długo trwa adopcja psa ze schroniska? ›

To, ile trwa adopcja psa, zależy od schroniska. Musisz jednak uzbroić się w cierpliwość. Proces adopcji może potrwać nawet kilka tygodni. Pamiętaj też, że po przybyciu do nowego domu, pies potrzebuje czasu, żeby się zaaklimatyzować.

Czy można sobie wybrać dziecko do adopcji? ›

Pośrednio tak. Odbywa się to jednak w sali ośrodka adopcyjnego podczas rozmowy z psychologiem lub pedagogiem. Czasem rodzice wypełniają ankietę, w której określają swoje preferencje i oczekiwania odnośnie dziecka adoptowanego. Dopuszczany, choć nie wszędzie, jest również wybór płci.

Czy w wieku 18 lat można adoptować 17 latka? ›

Adoptować dziecko mogą tylko osoby pełnoletnie, które mają pełną zdolność do czynności prawnych. Rodzice nie powinni być starsi od dziecka o więcej niż 40 lat.

Czy za adopcje psa się płaci? ›

Adoptowanie psa co do zasady jest bezpłatne. Niekiedy niesie z sobą obowiązek uiszczenia datku na rzecz schroniska czy fundacji - co zależy od regulaminu schroniska. Kwoty wahają się od 20 do 200 zł. Zwierzęta przeznaczone do adopcji w większości są już wykastrowane lub wysterylizowane.

Co zabrać do schroniska dla psów? ›

To przyda się w każdym schronisku!
 • koce, ręczniki, prześcieradła.
 • materace dla psów, szczególnie ortopedyczne.
 • karma weterynaryjna (sucha i mokra)
 • dobrej jakości karma podstawowa.
 • ubranka zimowe dla psów.
 • zabawki typu kong, maty węchowe.
 • obroże przeciwkleszczowe.
Jul 19, 2019

Po jakim czasie pies zapomina o matce? ›

Oddziela je od matki dopiero w 8., a nawet w 12. tygodniu. Dzięki temu część okresu socjalizacji, kluczowego dla psiej psychiki, szczeniaki spędzają z rodzeństwem. Dodatkowe parę tygodni nauki psich zachowań sprawia, że w późniejszym życiu czworonogi są bardziej stabilne emocjonalnie.

W jakiej porze roku najlepiej kupić psa? ›

Ciepłe pory roku

Przygarnięcie psa w czasie wiosny i lata wydaje się mieć dużo plusów. Szczególnym ułatwieniem gdy w naszym życiu pojawia się piesek jest dostęp do ogrodu. Gdy na zewnątrz jest ładna pogoda możemy wówczas spędzać dużo czasu wraz z szczeniakiem na świeżym powietrzu.

W jakim wieku szczeniak przywiązuję się do właściciela? ›

Etap socjalizacji z człowiekiem - od 7 do 12 tygodnia życia.

W tym etapie szczeniak uczy się jak przystosować się do życia wśród ludzi. Najlepiej więc by po ukończeniu 7 tygodni mógł znaleźć się w domu nowych właścicieli.

Jak wygląda wizyta adopcyjną psa? ›

Wizyta przedadopcyjna i spacery zapoznawcze

Nie przypomina to również przesłuchania. To zwykła, krótka rozmowa przy kawie, podczas której można dowiedzieć się więcej na temat wybranego zwierzęcia, dając możliwość poznania się wolontariuszom i pracownikom organizacji.

Na czym polega procedura adopcyjną psa? ›

Procedura adopcyjna
 • Spotkanie przed adopcyjne. Pracownik/wolontariusz schroniska/organizacji odwiedzi Cię w domu i sprawdzi, czy pies będzie miał odpowiednie warunki życia. ...
 • Powtórna wizyta. Często schronisko/organizacja wymaga pisemnej zgody na złożenie powtórnej wizyty. ...
 • Umowa adopcyjna.

O co pytać przy adopcji psa? ›

Szykując się do adopcji warto zadać im następujące pytania:

W jakim wieku jest pies? Czy choruje na jakieś choroby? Jaka jest jego historia? (Jak długo przebywa w schronisku, czy miał wielu właścicieli, jak był traktowany zanim trafił do schroniska?)

Do jakiego wieku można oddać dziecko do adopcji? ›

Można to zrobić w dowolnym momencie przed lub po porodzie. Decyzja należy w tej sytuacji do kobiety (jeśli nie jest mężatką) lub do obojga rodziców (jeśli jest mężatką). W Ośrodku Adopcyjnym mama otrzyma potrzebne jej informacje oraz wsparcie.

Co potrzebne do adopcji psa? ›

Aby usprawnić proces adopcji zabierz ze sobą dowód osobisty (ewent. paszport), smycz, obrożę, a w przypadku kotów, kartonik lub klatkę transportówkę. Wszystkie adoptowane psy posiadają czip. Dojrzałe płciowo zwierzęta (psy,koty) są wysterylizowane / wykastrowane.

Czy pies ze schroniska musi być wykastrowany? ›

Wszystkie zwierzęta (psy i koty), które trafiają do schroniska po odbyciu kwarantanny (14 dni) kierowane są na zabiegi kastracji lub sterylizacji. Wyjątkiem są zwierzęta, których stan zdrowia lub wiek jest przeciwwskazaniem do wykonania zabiegu.

Jak się czuje pies w schronisku? ›

Pies w schronisku przeżywa ogromny stres

Pies po utracie domu, jeżeli został porzucony, przez pierwsze dwa tygodnie intensywnie poszukuje ludzi; szuka domu, jeśli został wyrzucony z samochodu. Cały czas jest w ruchu. Przez te pierwsze dwa tygodnie psy bardzo chudną, unikają kontaktu, są w panicznym lęku.

Co się dzieje z psami po śmierci właściciela? ›

Niedozwolone jest grzebanie ciała zwierzęcia na własną rękę, nawet w przydomowym ogródku. - Prawo nakazuje, aby szczątki zwierzęcia, niezależnie od jego wielkości, poddać utylizacji lub pogrzebać na cmentarzu dla czworonogów - mówi Wojciech Siółkowski, rzecznik prasowy Straży Miejskiej w Gdańsku.

References

Top Articles
Latest Posts
Article information

Author: Edmund Hettinger DC

Last Updated: 23/09/2023

Views: 5341

Rating: 4.8 / 5 (58 voted)

Reviews: 89% of readers found this page helpful

Author information

Name: Edmund Hettinger DC

Birthday: 1994-08-17

Address: 2033 Gerhold Pine, Port Jocelyn, VA 12101-5654

Phone: +8524399971620

Job: Central Manufacturing Supervisor

Hobby: Jogging, Metalworking, Tai chi, Shopping, Puzzles, Rock climbing, Crocheting

Introduction: My name is Edmund Hettinger DC, I am a adventurous, colorful, gifted, determined, precious, open, colorful person who loves writing and wants to share my knowledge and understanding with you.